WHM - Webmaster Panel ve IRC Destek Forumu

Go Back   WHM - Webmaster Panel ve IRC Destek Forumu > Whm Giriş > WHM Danışmanlık Servisi Sunucu Danışmanlığı

WHM Danışmanlık Servisi Sunucu Danışmanlığı Siz danışın biz anlatalım

Doping Hosting
User Tag List

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 13 Haziran 2013, 14:32
Administrator
 
Seçiniz Şubesi
Üyelik tarihi: 09 Ekim 2012
Mesajlar: 1.302
Konular : 933
Yaş: 35
Ticaret Sayısı: (0)
Ticaret Memnuniyeti: (0%)
Standart Tüm Yetki Belgeleri - Nerden Alınır - Nasıl Alınır - Ne işe yarar

A1 Belgesi Nedir?
A1 yetki belgesi ticari amaçla otomobille yurtiçi yolcu taşımacılığı yapacak gerçek ve tüzel kişilere verilen belgedir.
A1 Belgesi Nereden Alınır?
A1 yetki belgesi Ulaştırma Bakanlığından alınır.
A1 Belgesi Nasıl Alınır?
A1 Belgesi için başvuranların, ticari olarak kayıt ve tescil edilmiş en az 4 adet ve 8 yaşından büyük olmayan özmal otomobil ile 20 000 Türk Lirası sermaye veya işletme sermayesine sahip olmaları gerekir. Ayrıca A1 yetki belgesine ilave edilecek araç sayısının en az yarısı kadar park alanına sahip olunması gerekir.
A1 Belgesi Ücreti Ne Kadar?
2013 yılı için A1 yetki belgesi ücreti 16.929 Türk Lirası’dır. Ayrıca A1 belgesine kayıt edilecek her araç için 79 Türk Lirası taşıt harcı ödenir.
A1 Yetki Belgesi Süresi
A1 yetki belgesi alındığı tarihten itibaren 5 yıl geçerlidir.
A1 Yetki Belgesi Yenileme
A1 belgesi sahipleri, a1 yetki belgelerinin yenilenmesi için a1 yetki belgesinin geçerlilik süresinin bitim tarihinin 60 gün öncesinden itibaren Bakanlığa yazılı olarak müracaat etmelidirler. A1 Belgesi, yenileme ücretinin ödendiği tarih esas alınarak 5 yıl geçerli olmak üzere yeniden yenilenir.
A1 Yetki Belgesi Araç Sayısı Ne Kadardır?
A1 yetki belgesine en az 4 araç en fazla 20 araç kaydedilir.
A1 Yetki Belgesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
A1 belgesi ile ilgili tüm sorularınız, a1 belgesi için gerekli evraklar hakkında hızlı ve doğru bilgi almak için konusunda uzman arkadaşlarımızla irtibata geçebilirsiniz.
A2 Belgesi Nedir?
A2 yetki belgesi ticari amaçla otomobille uluslararası yolcu taşımacılığı yapacak gerçek ve tüzel kişilere verilen belgedir.
A2 Belgesi Nereden Alınır?
A2 yetki belgesi Ulaştırma Bakanlığından alınır.
A2 Belgesi Nasıl Alınır?
A2 Belgesi için başvuranların, ticari olarak kayıt ve tescil edilmiş en az 5 adet ve 8 yaşından büyük olmayan özmal otomobil ile 40 000 Türk Lirası sermaye veya işletme sermayesine sahip olmaları gerekir. Ayrıca A2 yetki belgesine ilave edilecek araç sayısının en az yarısı kadar park alanına sahip olunması gerekir.
A2 Belgesi Ücreti Ne Kadar?
2013 yılı için A2 yetki belgesi ücreti 25.397 Türk Lirası’dır. Ayrıca A1 belgesine kayıt edilecek her araç için 79 Türk Lirası taşıt harcı ödenir.
A2 Yetki Belgesi Süresi
A2 yetki belgesi alındığı tarihten itibaren 5 yıl geçerlidir.
A2 Yetki Belgesi Yenileme
A2 belgesi sahipleri, a2 yetki belgelerinin yenilenmesi için a2 yetki belgesinin geçerlilik süresinin bitim tarihinin 60 gün öncesinden itibaren Bakanlığa yazılı olarak müracaat etmelidirler. A2 yetki belgesi, yenileme ücretinin ödendiği tarih esas alınarak 5 yıl geçerli olmak üzere yeniden yenilenir.
A2 Yetki Belgesi Araç Sayısı Ne Kadardır?
A2 yetki belgesine en az 5 araç en fazla 10 araç kaydedilir.
A2 Yetki Belgesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
A2 belgesi ile ilgili tüm sorularınız, A2 belgesi için gerekli evraklar hakkında hızlı ve doğru bilgi almak için konusunda uzman arkadaşlarımızla irtibata geçebilirsiniz.
B1 Belgesi Nedir?
B1 yetki belgesi tarifeli olarak otobüsle uluslar arası ve şehirlerarası ticari yolcu taşımacılığı yapacak gerçek ve tüzel kişilere verilen belgedir.
B1 Belgesi Nereden Alınır?
B1 yetki belgesi Ulaştırma Bakanlığından alınır.
B1 Belgesi Nasıl Alınır?
B1 Belgesi için başvuranların, ticari olarak kayıt ve tescil edilmiş şoförü dahil en az 25 koltuk kapasiteli araç olmak kaydıyla asgari 150 adet koltuk kapasiteli ve 10 yaşından büyük olmayan özmal otobüs ile 100 000 Türk Lirası sermaye veya işletme sermayesine sahip olmaları gerekir.
B1 Belgesi Ücreti Ne Kadar?
2013 yılı için B1 yetki belgesi ücreti 84.657 Türk Lirası’dır. Ayrıca B1 belgesine kayıt edilecek her araç için 79 Türk Lirası taşıt harcı ödenir.
B1 Yetki Belgesi Süresi
B1 yetki belgesi alındığı tarihten itibaren 5 yıl geçerlidir.
B1 Yetki Belgesi Yenileme
B1 belgesi sahipleri, B1 yetki belgelerinin yenilenmesi için B1 yetki belgesinin geçerlilik süresinin bitim tarihinin 60 gün öncesinden itibaren Bakanlığa yazılı olarak müracaat etmelidirler. B1 Belgesi, yenileme ücretinin ödendiği tarih esas alınarak 5 yıl geçerli olmak üzere yeniden yenilenir.
B1 Yetki Belgesi Araç Sayısı Ne Kadardır?
B1 yetki belgesi alabilmek için en az 150 koltuk kapasitesine sahip olunmalıdır.
B1 Yetki Belgesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
B1 belgesi ile ilgili tüm sorularınız, B1 belgesi için gerekli evraklar hakkında hızlı ve doğru bilgi almak için konusunda uzman arkadaşlarımızla irtibata geçebilirsiniz.


B2 Belgesi Nedir?
B2 yetki belgesi tarifesiz olarak otobüsle uluslar arası ve yurtiçi ticari yolcu taşımacılığı yapacak gerçek ve tüzel kişilere verilen belgedir.
B2 Belgesi Nereden Alınır?
B2 yetki belgesi Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı bölge müdürlüklerinden alınır.
B2 Belgesi Nasıl Alınır?
B2 Belgesi için başvuranların, ticari olarak kayıt ve tescil edilmiş en az 90 adet koltuk kapasiteli ve 10 yaşından büyük olmayan özmal otobüs ile 50 000 Türk Lirası sermaye veya işletme sermayesine sahip olmaları gerekir.
B2 Belgesi Ücreti Ne Kadar?
2013 yılı için B2 yetki belgesi ücreti 42.327 Türk Lirası’dır. Ayrıca B2 belgesine kayıt edilecek her araç için 79 Türk Lirası taşıt harcı ödenir.
B2 Yetki Belgesi Süresi
B2 yetki belgesi alındığı tarihten itibaren 5 yıl geçerlidir.
B2 Yetki Belgesi Yenileme
B2 belgesi sahipleri, B2 yetki belgelerinin yenilenmesi için B2 yetki belgesinin geçerlilik süresinin bitim tarihinin 60 gün öncesinden itibaren Bakanlığa yazılı olarak müracaat etmelidirler. B2 Belgesi, yenileme ücretinin ödendiği tarih esas alınarak 5 yıl geçerli olmak üzere yeniden yenilenir.
B2 Yetki Belgesi Araç Sayısı Ne Kadardır?
B2 yetki belgesi alabilmek için en az 90 koltuk kapasitesine sahip olunmalıdır.
B2 Yetki Belgesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
B2 belgesi ile ilgili tüm sorularınız, B2 belgesi için gerekli evraklar hakkında hızlı ve doğru bilgi almak için konusunda uzman arkadaşlarımızla irtibata geçebilirsiniz.
B3 Belgesi Nedir?
B3 yetki belgesi sadece kendi esas iştigal konusu ile ilgili personelini taşımak üzere otobüsle uluslar arası ve yurtiçi ticari yolcu taşımacılığı yapacak ve ticari maksatla taşımacılık yapmayacak gerçek ve tüzel kişilere verilen belgedir.
B3 Belgesi Nereden Alınır?
B3 yetki belgesi Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı bölge müdürlüklerinden alınır.
B3 Belgesi Nasıl Alınır?
B3 Belgesi için başvuranların, ticari veya hususi olarak kayıt ve tescil edilmiş 20 yaşından büyük olmayan araçlara sahip olmaları gerekir.
B3 Belgesi Ücreti Ne Kadar?
2013 yılı için B3 yetki belgesi ücreti 8.464 Türk Lirası’dır. Ayrıca B3 belgesine kayıt edilecek her araç için 79 Türk Lirası taşıt harcı ödenir.
B3 Yetki Belgesi Süresi
B3 yetki belgesi alındığı tarihten itibaren 5 yıl geçerlidir.
B3 Yetki Belgesi Yenileme
B3 belgesi sahipleri, B3 yetki belgelerinin yenilenmesi için B3 yetki belgesinin geçerlilik süresinin bitim tarihinin 60 gün öncesinden itibaren Bakanlığa yazılı olarak müracaat etmelidirler. B3 Belgesi, yenileme ücretinin ödendiği tarih esas alınarak 5 yıl geçerli olmak üzere yeniden yenilenir.
B3 Yetki Belgesi Araç Sayısı Ne Kadardır?
B3 yetki belgesi alabilmek için ticari veya hususi olarak kayıt ve tescil edilmiş en az 1 adet özmal otobüse sahip olunmalıdır.
B3 Yetki Belgesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
B3 belgesi ile ilgili tüm sorularınız, B3 belgesi için gerekli evraklar hakkında hızlı ve doğru bilgi almak için konusunda uzman arkadaşlarımızla irtibata geçebilirsiniz.
C1 Belgesi Nedir?
C1 yetki belgesi sadece kendi esas iştigal konusu ile ilgili uluslar arası ve yurtiçi eşya taşımacılığı yapacak ve ticari maksatla taşımacılık yapmayacak gerçek ve tüzel kişilere verilen belgedir.
C1 Belgesi Nereden Alınır?
C1 yetki belgesi Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı bölge müdürlüklerinden alınır.
C1 Belgesi Nasıl Alınır?
C1 Belgesi için başvuranların, ticari veya hususi olarak kayıt ve tescil edilmiş eşya taşımaya mahsus 20 yaşından büyük olmayan araçlara sahip olmaları gerekir.
C1 Belgesi Ücreti Ne Kadar?
2013 yılı için C1 yetki belgesi ücreti 8.464 Türk Lirası’dır. Ayrıca C1 belgesine kayıt edilecek her araç için 79 Türk Lirası taşıt harcı ödenir.
C1Yetki Belgesi Süresi
C1 yetki belgesi alındığı tarihten itibaren 5 yıl geçerlidir.
C1 Yetki Belgesi Yenileme
C1 belgesi sahipleri, C1 yetki belgelerinin yenilenmesi için C1 yetki belgesinin geçerlilik süresinin bitim tarihinin 60 gün öncesinden itibaren Bakanlığa yazılı olarak müracaat etmelidirler. C1 Belgesi, yenileme ücretinin ödendiği tarih esas alınarak 5 yıl geçerli olmak üzere yeniden yenilenir.
C1 Yetki Belgesi Araç Sayısı Ne Kadardır?
C1 yetki belgesi alabilmek için ticari veya hususi olarak kayıt ve tescil edilmiş en az 1 adet özmal taşıta sahip olunmalıdır.
C1 Yetki Belgesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
C1 belgesi ile ilgili tüm sorularınız, C1 belgesi için gerekli evraklar hakkında hızlı ve doğru bilgi almak için konusunda uzman arkadaşlarımızla irtibata geçebilirsiniz.


C2 Belgesi Nedir?
C2 yetki belgesi ticari amaçla uluslararası ve yurtiçi eşya taşımacılığı yapacak gerçek ve tüzel kişilere verilen belgedir.
C2 Belgesi Nereden Alınır?
C2 yetki belgesi Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı bölge müdürlüklerinden alınır.
C2 Belgesi Nasıl Alınır?
C2 Belgesi için başvuranların, ticari olarak kayıt ve tescil edilmiş eşya taşımaya mahsus asgari kapasite hesabına giren, çekici cinsi taşıtların katar ağırlıkları ile kamyon cinsi taşıtların azami yüklü ağırlıkları toplamının 440 tondan az olmaması şartıyla 14 yaşından büyük olmayan araçlara sahip olmaları gerekir. C2 yetki belgesine asgari kapasite sağlandıktan sonra 20 yaşına kadar araç ilave edilebilir. Ayrıca 100 000 Türk Lirası sermaye veya işletme sermayesine sahip olunmalıdır.
C2 Belgesi Ücreti Ne Kadar?
2013 yılı için C2 yetki belgesi ücreti 67.727 Türk Lirası’dır. Ayrıca C2 belgesine kayıt edilecek her araç için 79 Türk Lirası taşıt harcı ödenir.
C2 Yetki Belgesi Süresi
C2 yetki belgesi alındığı tarihten itibaren 5 yıl geçerlidir.
C2 Yetki Belgesi Yenileme
C2 belgesi sahipleri, C2 yetki belgelerinin yenilenmesi için C2 yetki belgesinin geçerlilik süresinin bitim tarihinin 60 gün öncesinden itibaren Bakanlığa yazılı olarak müracaat etmelidirler. C2 Belgesi, yenileme ücretinin ödendiği tarih esas alınarak 5 yıl geçerli olmak üzere yeniden yenilenir.
C2 Yetki Belgesi Araç Sayısı Ne Kadardır?
C2 yetki belgesi alabilmek için ticari olarak kayıt ve tescil edilmiş özmal en az 440 ton taşıma kapasitesine sahip olunmalıdır.
C2 Yetki Belgesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
C2 belgesi ile ilgili tüm sorularınız, C2 belgesi için gerekli evraklar hakkında hızlı ve doğru bilgi almak için konusunda uzman arkadaşlarımızla irtibata geçebilirsiniz.


C3 Belgesi Nedir?
C3 yetki belgesi ticari amaçla uluslararası ve yurtiçi ev büro eşyası taşımacılığı yapacak gerçek ve tüzel kişilere verilen belgedir.
C3 Belgesi Nereden Alınır?
C3 yetki belgesi Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı bölge müdürlüklerinden alınır.
C3 Belgesi Nasıl Alınır?
C3 Yetki Belgesi için başvuranların, ticari olarak kayıt ve tescil edilmiş eşya taşımaya mahsus asgari kapasite hesabına giren, çekici cinsi taşıtların katar ağırlıkları ile kamyon cinsi taşıtların azami yüklü ağırlıkları toplamının 75 tondan az olmaması şartıyla 14 yaşından büyük olmayan araçlara sahip olmaları gerekir. C3 yetki belgesine asgari kapasite sağlandıktan sonra 20 yaşına kadar araç ilave edilebilir. Ayrıca 25 000 Türk Lirası sermaye veya işletme sermayesine sahip olunmalıdır.
C3 Belgesi Ücreti Ne Kadar?
2013 yılı için C3 yetki belgesi ücreti 16.929 Türk Lirası’dır. Ayrıca C3 yetki belgesine kayıt edilecek her araç için 79 Türk Lirası taşıt harcı ödenir.
C3 Yetki Belgesi Süresi
C3 yetki belgesi alındığı tarihten itibaren 5 yıl geçerlidir.
C3 Yetki Belgesi Yenileme
C3 belgesi sahipleri, C3 yetki belgelerinin yenilenmesi için C3 yetki belgesinin geçerlilik süresinin bitim tarihinin 60 gün öncesinden itibaren Bakanlığa yazılı olarak müracaat etmelidirler. C3 Belgesi, yenileme ücretinin ödendiği tarih esas alınarak 5 yıl geçerli olmak üzere yeniden yenilenir.
C3 Yetki Belgesi Araç Sayısı Ne Kadardır?
C3 yetki belgesi alabilmek için ticari olarak kayıt ve tescil edilmiş özmal en az 75 ton taşıma kapasitesine sahip olunmalıdır.
C3 Yetki Belgesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
C3 belgesi ile ilgili tüm sorularınız, C3 belgesi için gerekli evraklar hakkında hızlı ve doğru bilgi almak için konusunda uzman arkadaşlarımızla irtibata geçebilirsiniz.


D1 Belgesi Nedir?
D1 yetki belgesi tarifeli olarak otobüsle şehirlerarası ticari yolcu taşımacılığı yapacak gerçek ve tüzel kişilere verilen belgedir.
D1 Belgesi Nereden Alınır?
D1 yetki belgesi Ulaştırma Bakanlığından alınır.
D1 Belgesi Nasıl Alınır?
D1 Belgesi için başvuranların, ticari olarak kayıt ve tescil edilmiş şoförü dahil en az 25 koltuk kapasiteli araç olmak kaydıyla asgari 150 adet koltuk kapasiteli ve 10 yaşından büyük olmayan özmal otobüs ile 60 000 Türk Lirası sermaye veya işletme sermayesine sahip olmaları gerekir.
D1 Belgesi Ücreti Ne Kadar?
2013 yılı için D1 yetki belgesi ücreti 50.796 Türk Lirası’dır. Ayrıca D1 yetki belgesine kayıt edilecek her araç için 79 Türk Lirası taşıt harcı ödenir.
D1 Yetki Belgesi Süresi
D1 yetki belgesi alındığı tarihten itibaren 5 yıl geçerlidir.
D1 Yetki Belgesi Yenileme
D1 belgesi sahipleri, D1 yetki belgelerinin yenilenmesi için D1 yetki belgesinin geçerlilik süresinin bitim tarihinin 60 gün öncesinden itibaren Bakanlığa yazılı olarak müracaat etmelidirler. D1 Belgesi, yenileme ücretinin ödendiği tarih esas alınarak 5 yıl geçerli olmak üzere yeniden yenilenir.
D1 Yetki Belgesi Araç Sayısı Ne Kadardır?
D1 yetki belgesi alabilmek için şoförü dahil en az 25 koltuk kapasiteli araç olmak kaydıyla asgari 150 adet koltuk kapasitesine sahip olunmalıdır.
D1 Yetki Belgesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
D1 belgesi ile ilgili tüm sorularınız, D1 belgesi için gerekli evraklar hakkında hızlı ve doğru bilgi almak için konusunda uzman arkadaşlarımızla irtibata geçebilirsiniz.
D2 Belgesi Nedir?
D2 yetki belgesi tarifesiz olarak otobüsle yurtiçi ticari yolcu taşımacılığı yapacak gerçek ve tüzel kişilere verilen belgedir.
D2 Belgesi Nereden Alınır?
D2 yetki belgesi Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı bölge müdürlüklerinden alınır.
D2 Belgesi Nasıl Alınır?
D2 Belgesi için başvuranların, ticari olarak kayıt ve tescil edilmiş şoförü dahil en az 9 koltuk kapasiteli araç olmak kaydıyla asgari 75 adet koltuk kapasiteli ve 10 yaşından büyük olmayan özmal taşıt ile 30 000 Türk Lirası sermaye veya işletme sermayesine sahip olmaları gerekir.
D2 Belgesi Ücreti Ne Kadar?
2013 yılı için D2 yetki belgesi ücreti 25.397 Türk Lirası’dır. Ayrıca D2 yetki belgesine kayıt edilecek her araç için 79 Türk Lirası taşıt harcı ödenir.
D2 Yetki Belgesi Süresi
D2 yetki belgesi alındığı tarihten itibaren 5 yıl geçerlidir.
D2 Yetki Belgesi Yenileme
D2 belgesi sahipleri, D2 yetki belgelerinin yenilenmesi için D2 yetki belgesinin geçerlilik süresinin bitim tarihinin 60 gün öncesinden itibaren Bakanlığa yazılı olarak müracaat etmelidirler. D2 Belgesi, yenileme ücretinin ödendiği tarih esas alınarak 5 yıl geçerli olmak üzere yeniden yenilenir.
D2 Yetki Belgesi Araç Sayısı Ne Kadardır?
D2 yetki belgesi alabilmek için şoförü dahil en az 9 koltuk kapasiteli araç olmak kaydıyla asgari 75 adet koltuk kapasitesine sahip olunmalıdır.
D2 Yetki Belgesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
D2 belgesi ile ilgili tüm sorularınız, D2 belgesi için gerekli evraklar hakkında hızlı ve doğru bilgi almak için konusunda uzman arkadaşlarımızla irtibata geçebilirsiniz.
D3 Belgesi Nedir?
D3 yetki belgesi sadece kendi esas iştigal konusu ile ilgili personelini yurtiçinde taşımak üzere yolcu taşımacılığı yapacak ve ticari maksatla taşımacılık yapmayacak gerçek ve tüzel kişilere verilen belgedir.
D3 Belgesi Nereden Alınır?
D3 yetki belgesi Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı bölge müdürlüklerinden alınır.
D3 Belgesi Nasıl Alınır?
D3 Yetki Belgesi için başvuranların, ticari veya hususi olarak kayıt ve tescil edilmiş yaş şartı aranmadan en az 1 adet otobüse sahip olmaları gerekir.
D3 Belgesi Ücreti Ne Kadar?
2013 yılı için D3 yetki belgesi ücreti 8.464 Türk Lirası’dır. Ayrıca D3 belgesine kayıt edilecek her araç için 79 Türk Lirası taşıt harcı ödenir.
D3 Yetki Belgesi Süresi
D3 yetki belgesi alındığı tarihten itibaren 5 yıl geçerlidir.
D3 Yetki Belgesi Yenileme
D3 belgesi sahipleri, D3 yetki belgelerinin yenilenmesi için D3 yetki belgesinin geçerlilik süresinin bitim tarihinin 60 gün öncesinden itibaren Bakanlığa yazılı olarak müracaat etmelidirler. D3 Belgesi, yenileme ücretinin ödendiği tarih esas alınarak 5 yıl geçerli olmak üzere yeniden yenilenir.
D3 Yetki Belgesi Araç Sayısı Ne Kadardır?
D3 yetki belgesi alabilmek için ticari veya hususi olarak kayıt ve tescil edilmiş yaş şartı aranmaksızın en az 1 adet özmal otobüse sahip olunmalıdır.
D3 Yetki Belgesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
D3 belgesi ile ilgili tüm sorularınız, D3 belgesi için gerekli evraklar hakkında hızlı ve doğru bilgi almak için konusunda uzman arkadaşlarımızla irtibata geçebilirsiniz.
D4 Belgesi Nedir?
D4 yetki belgesi tarifeli ve tarifesiz olarak 100 kilometreye kadar olan şehirlerarası ve mesafesine bakılmaksızın iliçi ticari yolcu taşımacılığı yapacak gerçek ve tüzel kişilere verilen belgedir.
D4 Belgesi Nereden Alınır?
D4 yetki belgesi Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı bölge müdürlüklerinden alınır.
D4 Belgesi Nasıl Alınır?
D4 Belgesi için başvuranların, ticari veya hususi olarak kayıt ve tescil edilmiş 19 yaşından büyük olmayan en az 1 adet özmal otobüse ve en az 5.000 Türk Lirası sermaye veya işletme sermayesine sahip olmaları gerekir.
D4 Belgesi Ücreti Ne Kadar?
2013 yılı için D4 yetki belgesi ücreti 6.540 Türk Lirası’dır. Ayrıca D4 belgesine kayıt edilecek her araç için 79 Türk Lirası taşıt harcı ödenir.
D4 Yetki Belgesi Süresi
D4 yetki belgesi alındığı tarihten itibaren 5 yıl geçerlidir.
D4 Yetki Belgesi Yenileme
D4 belgesi sahipleri, D4 yetki belgelerinin yenilenmesi için D4 yetki belgesinin geçerlilik süresinin bitim tarihinin 60 gün öncesinden itibaren Bakanlığa yazılı olarak müracaat etmelidirler. D4 Belgesi, yenileme ücretinin ödendiği tarih esas alınarak 5 yıl geçerli olmak üzere yeniden yenilenir.
D4 Yetki Belgesi Araç Sayısı Ne Kadardır?
D4 yetki belgesi alabilmek için ticari kayıt ve tescil edilmiş ve 19 yaşından büyük olmayan en az 1 adet özmal otobüse sahip olunmalıdır.
D4 Yetki Belgesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
D4 belgesi ile ilgili tüm sorularınız, D4 yetki belgesi için gerekli evraklar hakkında hızlı ve doğru bilgi almak için konusunda uzman arkadaşlarımızla irtibata geçebilirsiniz.


F1 Belgesi Nedir?
F1 yetki belgesi ticari amaçla yurtiçi yolcu taşımacılığı alanında acentelik yapacak gerçek ve tüzel kişilere verilen belgedir.
F1 Belgesi Nereden Alınır?
F1 yetki belgesi Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı bölge müdürlüklerinden alınır.
F1 Belgesi Nasıl Alınır?
F1 Belgesi için başvuranların, A1belgesi,D1belgesi,D2 belgesi veya D4 yetki belgesi sahibi taşımacılardan en az birisi ile imzalanmış acentelik sözleşmesi bulunması, faaliyet gösterilecek yer ilçe ise en az 2.000 TL, il ise en az 6.000 Türk Lirası sermaye veya işletme sermayesine sahip olmaları gerekir.
F1yetki belgesi sahiplerinin açacakları her şube için işletme sermayesi miktarı aynı miktarda katlanarak artar.
F1 yetki belgesi sahipleri en fazla 10 adet taşımacı ile sözleşme yapabilirler.
F1 Belgesi Ücreti Ne Kadar?
2013 yılı için F1 yetki belgesi ücreti 6.769 Türk Lirası’dır. Köy, kasaba ve beldelerde faaliyet gösterecek olanlardan işletme sermayesi aranmaz ve F1 yetki belgesi ücretinde %75 indirim uygulanır.
F1 Yetki Belgesi Süresi
F1 yetki belgesi alındığı tarihten itibaren 5 yıl geçerlidir.
F1 Yetki Belgesi Yenileme
F1 belgesi sahipleri, F1 yetki belgelerinin yenilenmesi için F1 yetki belgesinin geçerlilik süresinin bitim tarihinin 60 gün öncesinden itibaren Bakanlığa yazılı olarak müracaat etmelidirler. F1 Belgesi, yenileme ücretinin ödendiği tarih esas alınarak 5 yıl geçerli olmak üzere yeniden yenilenir.
F1 Yetki Belgesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
F1 belgesi ile ilgili tüm sorularınız, F1 yetki belgesi için gerekli evraklar hakkında hızlı ve doğru bilgi almak için konusunda uzman arkadaşlarımızla irtibata geçebilirsiniz.
F2 Belgesi Nedir?
F2 yetki belgesi ticari amaçla uluslar arası ve yurtiçi yolcu taşımacılığı alanında acentelik yapacak gerçek ve tüzel kişilere verilen belgedir.
F2 Belgesi Nereden Alınır?
F2 yetki belgesi Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı bölge müdürlüklerinden alınır.
F2 Belgesi Nasıl Alınır?
F2 Belgesi için başvuranların, A1belgesi,A2 belgesi,B1 belgesi, B2 belgesi,D1belgesi,D2 belgesi veya D4 yetki belgesi sahibi taşımacılardan en az birisi ile imzalanmış acentelik sözleşmesi bulunması, en az 6.000 Türk Lirası sermaye veya işletme sermayesine sahip olmaları gerekir.
F2 yetki belgesi sahiplerinin açacakları her şube için işletme sermayesi miktarı aynı miktarda katlanarak artar.
F2 yetki belgesi sahipleri en fazla 10 adet taşımacı ile sözleşme yapabilirler.
F2 Belgesi Ücreti Ne Kadar?
2013 yılı için F2 yetki belgesi ücreti 10.154 Türk Lirası’dır.
F2 Yetki Belgesi Süresi
F2 yetki belgesi alındığı tarihten itibaren 5 yıl geçerlidir.
F2 Yetki Belgesi Yenileme
F2 belgesi sahipleri, F2 yetki belgelerinin yenilenmesi için F2 yetki belgesinin geçerlilik süresinin bitim tarihinin 60 gün öncesinden itibaren Bakanlığa yazılı olarak müracaat etmelidirler. F2 Belgesi, yenileme ücretinin ödendiği tarih esas alınarak 5 yıl geçerli olmak üzere yeniden yenilenir.
F2 Yetki Belgesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
F2 belgesi ile ilgili tüm sorularınız, F2 yetki belgesi için gerekli evraklar hakkında hızlı ve doğru bilgi almak için konusunda uzman arkadaşlarımızla irtibata geçebilirsiniz.
G1 Belgesi Nedir?
G1 yetki belgesi ticari amaçla yurtiçi eşya taşımacılığı alanında acentelik yapacak gerçek ve tüzel kişilere verilen belgedir.
G1 Belgesi Nereden Alınır?
G1 yetki belgesi Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı bölge müdürlüklerinden alınır.
G1 Belgesi Nasıl Alınır?
G1 Belgesi için başvuranların, L1belgesi,N1belgesi veya N2 belgesi sahibi gerçek ve tüzel kişiler ile K1 yetki belgesi sahibi tüzel kişilerden en az birisi ile imzalanmış acentelik sözleşmesi bulunması, en az 20.000 Türk Lirası sermaye veya işletme sermayesine sahip olmaları gerekir.
G1 yetki belgesi için başvuranların en az 30 metrekarelik kapalı ve yükleme, boşaltma, aktarma, istifleme ile depolama gibi hizmetlere elverişli ve 1 kamyonetin yanaşıp yükleme, boşaltma yapabileceği bağımsız bir taşınmaza sahip olmaları gerekir.
G1 yetki belgesi sahipleri en fazla 10 adet yetki belgesi sahibi ile sözleşme yapabilirler.
G1 Belgesi Ücreti Ne Kadar?
2013 yılı için G1 yetki belgesi ücreti 6.769 Türk Lirası’dır.
G1 Yetki Belgesi Süresi
G1 yetki belgesi alındığı tarihten itibaren 5 yıl geçerlidir.
G1 Yetki Belgesi Yenileme
G1 belgesi sahipleri, G1 yetki belgelerinin yenilenmesi için G1 yetki belgesinin geçerlilik süresinin bitim tarihinin 60 gün öncesinden itibaren Bakanlığa yazılı olarak müracaat etmelidirler. G1 Belgesi, yenileme ücretinin ödendiği tarih esas alınarak 5 yıl geçerli olmak üzere yeniden yenilenir.
G1 Yetki Belgesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
G1 belgesi ile ilgili tüm sorularınız, G1 yetki belgesi için gerekli evraklar hakkında hızlı ve doğru bilgi almak için konusunda uzman arkadaşlarımızla irtibata geçebilirsiniz.


G2 Belgesi Nedir?
G2 yetki belgesi ticari amaçla uluslar arası ve yurtiçi eşya taşımacılığı alanında acentelik yapacak gerçek ve tüzel kişilere verilen belgedir.
G2 Belgesi Nereden Alınır?
G2 yetki belgesi Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı bölge müdürlüklerinden alınır.
G2 Belgesi Nasıl Alınır?
G2 Belgesi için başvuranların, C2 yetki belgesi veya L2 yetki belgesi sahibi taşımacılardan en az birisi ile imzalanmış acentelik sözleşmesi bulunması, ayrıca en az 30.000 Türk Lirası sermaye veya işletme sermayesine sahip olmaları gerekir.
G2 yetki belgesi için başvuranların en az 30 metrekarelik kapalı ve yükleme, boşaltma, aktarma, istifleme ile depolama gibi hizmetlere elverişli ve 1 kamyonetin yanaşıp yükleme, boşaltma yapabileceği bağımsız bir taşınmaza sahip olmaları gerekir.
G2 yetki belgesi sahipleri en fazla 10 adet taşımacı ile sözleşme yapabilirler.
G2 Belgesi Ücreti Ne Kadar?
2013 yılı için G2 yetki belgesi ücreti 10.154 Türk Lirası’dır.
G2 Yetki Belgesi Süresi
G2 yetki belgesi alındığı tarihten itibaren 5 yıl geçerlidir.
G2 Yetki Belgesi Yenileme
G2 belgesi sahipleri, G2 yetki belgelerinin yenilenmesi için G2 yetki belgesinin geçerlilik süresinin bitim tarihinin 60 gün öncesinden itibaren Bakanlığa yazılı olarak müracaat etmelidirler. G2 Belgesi, yenileme ücretinin ödendiği tarih esas alınarak 5 yıl geçerli olmak üzere yeniden yenilenir.
G2 Yetki Belgesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
G2 belgesi ile ilgili tüm sorularınız, G2 yetki belgesi için gerekli evraklar hakkında hızlı ve doğru bilgi almak için konusunda uzman arkadaşlarımızla irtibata geçebilirsiniz.
G3 Belgesi Nedir?
G3 yetki belgesi ticari amaçla yurtiçi kargo taşımacılığı alanında acentelik yapacak gerçek ve tüzel kişilere verilen belgedir.
G3 Belgesi Nereden Alınır?
G3 yetki belgesi Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı bölge müdürlüklerinden alınır.
G3 Belgesi Nasıl Alınır?
G3 Yetki Belgesi için başvuranların, M1belgesi,M2belgesi,P1belgesi veya P2 belgesi sahibi en az birisi ile imzalanmış acentelik sözleşmesi bulunması, ayrıca en az 20.000 Türk Lirası sermaye veya işletme sermayesine sahip olmaları gerekir.
G3 yetki belgesi için başvuranların en az 20 metrekarelik kapalı ve yükleme, boşaltma, aktarma, istifleme ile depolama gibi hizmetlere elverişli ve 1 kamyonetin yanaşıp yükleme, boşaltma yapabileceği bağımsız bir taşınmaza sahip olmaları gerekir.
G3 yetki belgesi sahipleri en fazla 2 adet kargo ve dağıtım işletmecisi ile sözleşme yapabilirler.
G3 Belgesi Ücreti Ne Kadar?
2013 yılı için G3 yetki belgesi ücreti 6.769 Türk Lirası’dır. Büyükşehir belediyesi il sınırları içindeki ilçeler ile il merkez ilçesi dışındaki ilçe, köy, kasaba ve beldelerde faaliyet gösterecek olanlardan işletme sermayesi aranmaz ve G3 yetki belgesi ücretinde %75 indirim uygulanır.
G3 Yetki Belgesi Süresi
G3 yetki belgesi alındığı tarihten itibaren 5 yıl geçerlidir.
G3 Yetki Belgesi Yenileme
G3 belgesi sahipleri, G3 yetki belgelerinin yenilenmesi için G3 yetki belgesinin geçerlilik süresinin bitim tarihinin 60 gün öncesinden itibaren Bakanlığa yazılı olarak müracaat etmelidirler. G3 Belgesi, yenileme ücretinin ödendiği tarih esas alınarak 5 yıl geçerli olmak üzere yeniden yenilenir.
G3 Yetki Belgesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
G3 belgesi ile ilgili tüm sorularınız, G3 yetki belgesi için gerekli evraklar hakkında hızlı ve doğru bilgi almak için konusunda uzman arkadaşlarımızla irtibata geçebilirsiniz.
G4 Belgesi Nedir?
G4 yetki belgesi ticari amaçla uluslar arası ve yurtiçi kargo taşımacılığı alanında acentelik yapacak gerçek ve tüzel kişilere verilen belgedir.
G4 Belgesi Nereden Alınır?
G4 yetki belgesi Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı bölge müdürlüklerinden alınır.
G4 Belgesi Nasıl Alınır?
G4 Belgesi için başvuranların, M3 yetki belgesi sahibi taşımacılardan en az birisi ile imzalanmış acentelik sözleşmesi bulunması, ayrıca en az 30.000 Türk Lirası sermaye veya işletme sermayesine sahip olmaları gerekir.
G4 yetki belgesi için başvuranların en az 20 metrekarelik kapalı ve yükleme, boşaltma, aktarma, istifleme ile depolama gibi hizmetlere elverişli ve 1 kamyonetin yanaşıp yükleme, boşaltma yapabileceği bağımsız bir taşınmaza sahip olmaları gerekir.
G4 yetki belgesi sahipleri en fazla 2 adet kargo ve dağıtım işletmecisi ile sözleşme yapabilirler.
G4 Belgesi Ücreti Ne Kadar?
2013 yılı için G4 yetki belgesi ücreti 10.154 Türk Lirası’dır.
G4 Yetki Belgesi Süresi
G4 yetki belgesi alındığı tarihten itibaren 5 yıl geçerlidir.
G4 Yetki Belgesi Yenileme
G4 belgesi sahipleri, G4 yetki belgelerinin yenilenmesi için G4 yetki belgesinin geçerlilik süresinin bitim tarihinin 60 gün öncesinden itibaren Bakanlığa yazılı olarak müracaat etmelidirler. G4 Belgesi, yenileme ücretinin ödendiği tarih esas alınarak 5 yıl geçerli olmak üzere yeniden yenilenir.
G4 Yetki Belgesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
G4 belgesi ile ilgili tüm sorularınız, G4 yetki belgesi için gerekli evraklar hakkında hızlı ve doğru bilgi almak için konusunda uzman arkadaşlarımızla irtibata geçebilirsiniz.
H1 Belgesi Nedir?
H1 yetki belgesi ticari amaçla yurtiçi eşya taşımacılığı alanında komisyonculuk yapacak gerçek ve tüzel kişilere verilen belgedir.
H1 Belgesi Nereden Alınır?
H1 yetki belgesi Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı bölge müdürlüklerinden alınır.
H1 Belgesi Nasıl Alınır?
H1 Belgesi için başvuranların, en az 20.000 Türk Lirası sermaye veya işletme sermayesine sahip olmaları gerekir.
H1 yetki belgesi için başvuranların bu işe elverişli bağımsız bir büronun kullanım hakkına sahip olmaları gerekir.
H1 Belgesi Ücreti Ne Kadar?
2013 yılı için H1 yetki belgesi ücreti 6.769 Türk Lirası’dır.
H1 Yetki Belgesi Süresi
H1 yetki belgesi alındığı tarihten itibaren 5 yıl geçerlidir.
H1 Yetki Belgesi Yenileme
H1 belgesi sahipleri, H1 yetki belgelerinin yenilenmesi için H1 yetki belgesinin geçerlilik süresinin bitim tarihinin 60 gün öncesinden itibaren Bakanlığa yazılı olarak müracaat etmelidirler. H1 Belgesi, yenileme ücretinin ödendiği tarih esas alınarak 5 yıl geçerli olmak üzere yeniden yenilenir.
H1 Yetki Belgesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
H1 belgesi ile ilgili tüm sorularınız, H1 yetki belgesi için gerekli evraklar hakkında hızlı ve doğru bilgi almak için konusunda uzman arkadaşlarımızla irtibata geçebilirsiniz.
__________________
''Kendi planlarımızı yapıyorduk, ama kaderin de planları olduğunu unutmuştuk..''\Dostoyevski\
Alıntı ile Cevapla

Reklam
Doping Hosting
  #2  
Alt 13 Haziran 2013, 14:32
Administrator
 
Seçiniz Şubesi
Üyelik tarihi: 09 Ekim 2012
Mesajlar: 1.302
Konular : 933
Yaş: 35
Ticaret Sayısı: (0)
Ticaret Memnuniyeti: (0%)
Standart Cevap: Tüm Yetki Belgeleri - Nerden Aınır - Nasıl Alınır - Ne işe yarar

H2 Belgesi Nedir?
H2 yetki belgesi ticari amaçla uluslar arası ve yurtiçi eşya taşımacılığı alanında komisyonculuk yapacak gerçek ve tüzel kişilere verilen belgedir.
H2 Belgesi Nereden Alınır?
H2 yetki belgesi Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı bölge müdürlüklerinden alınır.
H2 Belgesi Nasıl Alınır?
H2 Belgesi için başvuranların, en az 40.000 Türk Lirası sermaye veya işletme sermayesine sahip olmaları gerekir.
H2 yetki belgesi için başvuranların bu işe elverişli bağımsız bir büronun kullanım hakkına sahip olmaları gerekir.
H2 Belgesi Ücreti Ne Kadar?
2013 yılı için H2 yetki belgesi ücreti 10.154 Türk Lirası’dır.
H2 Yetki Belgesi Süresi
H2 yetki belgesi alındığı tarihten itibaren 5 yıl geçerlidir.
H2 Yetki Belgesi Yenileme
H2 belgesi sahipleri, H2 yetki belgelerinin yenilenmesi için H2 yetki belgesinin geçerlilik süresinin bitim tarihinin 60 gün öncesinden itibaren Bakanlığa yazılı olarak müracaat etmelidirler. H2 Belgesi, yenileme ücretinin ödendiği tarih esas alınarak 5 yıl geçerli olmak üzere yeniden yenilenir.
H2 Yetki Belgesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
H2 belgesi ile ilgili tüm sorularınız, H2 yetki belgesi için gerekli evraklar hakkında hızlı ve doğru bilgi almak için konusunda uzman arkadaşlarımızla irtibata geçebilirsiniz.
K1 Belgesi Nedir?
K1 yetki belgesi ticari amaçla yurtiçi eşya taşımacılığı yapacak gerçek ve tüzel kişilere verilen belgedir.
K1 Belgesi Nereden Alınır?
K1 yetki belgesi Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı bölge müdürlüklerinden alınır.
K1 Belgesi Nasıl Alınır?
K1 Belgesi için başvuranların, ticari olarak kayıt ve tescil edilmiş eşya taşımaya mahsus asgari kapasite hesabına giren, çekici cinsi taşıtların katar ağırlıkları ile kamyon ve kamyonet cinsi taşıtların azami yüklü ağırlıkları toplamının 110 tondan az olmaması şartıyla 20 yaşından büyük olmayan araçlara sahip olmaları gerekir. K1 yetki belgesine asgari kapasite sağlandıktan kayıt edilecek araçlar için yaş şartı aranmaz. Ayrıca 10 000 Türk Lirası sermaye veya işletme sermayesine sahip olunmalıdır.
K1 Belgesi Ücreti Ne Kadar?
2013 yılı için K1 yetki belgesi ücreti 16.929 Türk Lirası’dır. Ayrıca K1 belgesine kayıt edilecek her araç için 79 Türk Lirası taşıt harcı ödenir.
K1 Yetki Belgesi Süresi
K1 yetki belgesi alındığı tarihten itibaren 5 yıl geçerlidir.
K1 Yetki Belgesi Yenileme
K1 belgesi sahipleri, K1 yetki belgelerinin yenilenmesi için K1 yetki belgesinin geçerlilik süresinin bitim tarihinin 60 gün öncesinden itibaren Bakanlığa yazılı olarak müracaat etmelidirler. K1 Belgesi, yenileme ücretinin ödendiği tarih esas alınarak 5 yıl geçerli olmak üzere yeniden yenilenir.
K1 Yetki Belgesi Araç Sayısı Ne Kadardır?
K1 yetki belgesi alabilmek için ticari olarak kayıt ve tescil edilmiş özmal en az 110 ton taşıma kapasitesine sahip olunmalıdır.
K1 Yetki Belgesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
K1 belgesi ile ilgili tüm sorularınız, K1 yetki belgesi için gerekli evraklar hakkında hızlı ve doğru bilgi almak için konusunda uzman arkadaşlarımızla irtibata geçebilirsiniz.


Yıldızlı K1 Yetki Belgesi Nedir?
Yıldızlı K1 yetki belgesi ticari amaçla sadece iliçi eşya taşımacılığı yapacak gerçek ve tüzel kişilere verilen belgedir.
K1* Belgesi Nereden Alınır?
Yıldızlı K1 yetki belgesi Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı bölge müdürlüklerinden alınır.
K1* Belgesi Nasıl Alınır?
Yıldızlı K1 Belgesi ticari olarak kayıt ve tescil edilmiş eşya taşımaya mahsus yüklü toplam ağırlığı 3,5 tonu geçmeyecek araçlar için düzenlenir. Yıldızlı K1 yetki belgesi ile sadece iliçi eşya taşımacılığı yapılır.
K1* Belgesi Ücreti Ne Kadar?
2013 yılı için K1* yetki belgesi ücreti 4.232 Türk Lirası’dır. Ayrıca K1* belgesine kayıt edilecek her araç için 79 Türk Lirası taşıt harcı ödenir.
K1* Yetki Belgesi Süresi
K1* yetki belgesi alındığı tarihten itibaren 5 yıl geçerlidir.
Yıldızlı K1 Yetki Belgesi Yenileme
K1* belgesi sahipleri, K1* yetki belgelerinin yenilenmesi için K1* yetki belgesinin geçerlilik süresinin bitim tarihinin 60 gün öncesinden itibaren Bakanlığa yazılı olarak müracaat etmelidirler. K1* Belgesi, yenileme ücretinin ödendiği tarih esas alınarak 5 yıl geçerli olmak üzere yeniden yenilenir.
K1* Yetki Belgesi Araç Sayısı Ne Kadardır?
K1* yetki belgesi alabilmek için ticari olarak kayıt ve tescil edilmiş yüklü ağırlığı 3,5 tonu geçmeyen en az 1 taşıta sahip olunmalıdır.
K1* Yetki Belgesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
K1* belgesi ile ilgili tüm sorularınız, K1* yetki belgesi için gerekli evraklar hakkında hızlı ve doğru bilgi almak için konusunda uzman arkadaşlarımızla irtibata geçebilirsiniz.
K2 Belgesi Nedir?
K2 yetki belgesi sadece kendi esas iştigal konusu ile ilgili yurtiçi eşya taşımacılığı yapacak gerçek ve tüzel kişilere verilen belgedir.
K2 Belgesi Nereden Alınır?
K2 yetki belgesi Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı bölge müdürlüklerinden alınır.
K2 Belgesi Nasıl Alınır?
K2 Belgesi için başvuranların, ticari ya da hususi olarak kayıt ve tescil edilmiş eşya taşımaya mahsus en az 1 adet taşıta sahip olmaları gerekir. K2 yetki belgesine eklenecek kaydedilecek araçlarda yaş şartı aranmaz.
K2 Belgesi Ücreti Ne Kadar?
2013 yılı için K2 yetki belgesi ücreti 8.464 Türk Lirası’dır. Ayrıca K2 belgesine kayıt edilecek her araç için 79 Türk Lirası taşıt harcı ödenir.
K2 Yetki Belgesi Süresi
K2 yetki belgesi alındığı tarihten itibaren 5 yıl geçerlidir.
K2 Yetki Belgesi Yenileme
K2 belgesi sahipleri, K2 yetki belgelerinin yenilenmesi için K2 yetki belgesinin geçerlilik süresinin bitim tarihinin 60 gün öncesinden itibaren Bakanlığa yazılı olarak müracaat etmelidirler. K2 Belgesi, yenileme ücretinin ödendiği tarih esas alınarak 5 yıl geçerli olmak üzere yeniden yenilenir.
K2 Yetki Belgesi Araç Sayısı Ne Kadardır?
K2 yetki belgesi alabilmek için ticari yada hususi olarak kayıt ve tescil edilmiş özmal en az 1 adet taşıta sahip olunmalıdır.
K2 Yetki Belgesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
K2 belgesi ile ilgili tüm sorularınız, K2 yetki belgesi için gerekli evraklar hakkında hızlı ve doğru bilgi almak için konusunda uzman arkadaşlarımızla irtibata geçebilirsiniz.Yıldızlı K2 Yetki Belgesi Nedir?
Yıldızlı K2 yetki belgesi kendi esas iştigal konusu ile ilgili eşya taşımacılığı yapacak gerçek ve tüzel kişilere verilen belgedir.
K2* Belgesi Nereden Alınır?
Yıldızlı K2 yetki belgesi Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı bölge müdürlüklerinden alınır.
K2* Belgesi Nasıl Alınır?
Yıldızlı K2 Belgesi ticari ya da hususi olarak kayıt ve tescil edilmiş eşya taşımaya mahsus yüklü toplam ağırlığı 3,5 tonu geçmeyecek araçlar için düzenlenir.
K2* Belgesi Ücreti Ne Kadar?
2013 yılı için K2* yetki belgesi ücreti 2.116 Türk Lirası’dır. Ayrıca K2* belgesine kayıt edilecek her araç için 79 Türk Lirası taşıt harcı ödenir.
K2* Yetki Belgesi Süresi
K2* yetki belgesi alındığı tarihten itibaren 5 yıl geçerlidir.
Yıldızlı K2 Yetki Belgesi Yenileme
K2* belgesi sahipleri, K2* yetki belgelerinin yenilenmesi için K2* yetki belgesinin geçerlilik süresinin bitim tarihinin 60 gün öncesinden itibaren Bakanlığa yazılı olarak müracaat etmelidirler. K2* Belgesi, yenileme ücretinin ödendiği tarih esas alınarak 5 yıl geçerli olmak üzere yeniden yenilenir.
K2* Yetki Belgesi Araç Sayısı Ne Kadardır?
K2* yetki belgesi alabilmek için ticari olarak kayıt ve tescil edilmiş yüklü ağırlığı 3,5 tonu geçmeyen en az 1 taşıta sahip olunmalıdır.
K2* Yetki Belgesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
K2* belgesi ile ilgili tüm sorularınız, K2* yetki belgesi için gerekli evraklar hakkında hızlı ve doğru bilgi almak için konusunda uzman arkadaşlarımızla irtibata geçebilirsiniz.
K3 Belgesi Nedir?
K3 yetki belgesi ticari amaçla ev ve büro eşyası taşımacılığı yapacak gerçek ve tüzel kişilere verilen belgedir.
K3 Belgesi Nereden Alınır?
K3 yetki belgesi Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı bölge müdürlüklerinden alınır.
K3 Belgesi Nasıl Alınır?
K3 Belgesi için başvuranların, ticari olarak kayıt ve tescil edilmiş eşya taşımaya mahsus asgari kapasite hesabına giren, çekici cinsi taşıtların katar ağırlıkları ile kamyon ve kamyonet cinsi taşıtların azami yüklü ağırlıkları toplamının 45 tondan az olmaması şartıyla 20 yaşından büyük olmayan araçlara sahip olmaları gerekir. K3 yetki belgesine asgari kapasite sağlandıktan kayıt edilecek araçlar için yaş şartı aranmaz. Ayrıca 5 000 Türk Lirası sermaye veya işletme sermayesine sahip olunmalıdır.
K3 Belgesi Ücreti Ne Kadar?
2013 yılı için K3 yetki belgesi ücreti 8.464 Türk Lirası’dır. Ayrıca K3 belgesine kayıt edilecek her araç için 79 Türk Lirası taşıt harcı ödenir.
K3 Yetki Belgesi Süresi
K3 yetki belgesi alındığı tarihten itibaren 5 yıl geçerlidir.
K3 Yetki Belgesi Yenileme
K3 belgesi sahipleri, K3 yetki belgelerinin yenilenmesi için K3 yetki belgesinin geçerlilik süresinin bitim tarihinin 60 gün öncesinden itibaren Bakanlığa yazılı olarak müracaat etmelidirler. K3 Belgesi, yenileme ücretinin ödendiği tarih esas alınarak 5 yıl geçerli olmak üzere yeniden yenilenir.
K3 Yetki Belgesi Araç Sayısı Ne Kadardır?
K3 yetki belgesi alabilmek için ticari olarak kayıt ve tescil edilmiş özmal en az 45 ton taşıma kapasitesine sahip olunmalıdır.
K3 Yetki Belgesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
K3 belgesi ile ilgili tüm sorularınız, K3 yetki belgesi için gerekli evraklar hakkında hızlı ve doğru bilgi almak için konusunda uzman arkadaşlarımızla irtibata geçebilirsiniz.


L1 Belgesi Nedir?
L1 yetki belgesi ticari amaçla yurtiçi lojistik taşımacılığı yapacak gerçek ve tüzel kişilere verilen belgedir.
L1 Belgesi Nereden Alınır?
L1 yetki belgesi Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı bölge müdürlüklerinden alınır.
L1 Belgesi Nasıl Alınır?
L1 Yetki Belgesi için başvuranların, ticari olarak kayıt ve tescil edilmiş eşya taşımaya mahsus asgari kapasite hesabına giren, çekici cinsi taşıtların katar ağırlıkları ile kamyon cinsi taşıtların azami yüklü ağırlıkları toplamının 145 tondan az olmaması şartıyla 20 yaşından büyük olmayan araçlara sahip olmaları gerekir. L1 yetki belgesine asgari kapasite sağlandıktan kaydedilecek araçlarda yaş şartı aranmaz. Ayrıca 100 000 Türk Lirası sermaye veya işletme sermayesine sahip olunmalıdır. L1 yetki belgesi için başvuranların merkezinde veya merkezinin bulunduğu il sınırları içinde en az 1000 metrekarelik kapalı ve yükleme, boşaltma, aktarma, istifleme ile depolama gibi hizmetlere elverişli ve araçların yanaşıp yükleme, boşaltma yapabileceği bağımsız bir taşınmazın kullanım hakkına sahip olmaları gerekir.
L1 Belgesi Ücreti Ne Kadar?
2013 yılı için L1 yetki belgesi ücreti 169.327 Türk Lirası’dır. Ayrıca L1 belgesine kayıt edilecek her araç için 79 Türk Lirası taşıt harcı ödenir.
L1 Yetki Belgesi Süresi
L1 yetki belgesi alındığı tarihten itibaren 5 yıl geçerlidir.
L1 Yetki Belgesi Yenileme
L1 belgesi sahipleri, L1 yetki belgelerinin yenilenmesi için L1 yetki belgesinin geçerlilik süresinin bitim tarihinin 60 gün öncesinden itibaren Bakanlığa yazılı olarak müracaat etmelidirler. L1 Belgesi, yenileme ücretinin ödendiği tarih esas alınarak 5 yıl geçerli olmak üzere yeniden yenilenir.
L1 Yetki Belgesi Araç Sayısı Ne Kadardır?
L1 yetki belgesi alabilmek için ticari olarak kayıt ve tescil edilmiş özmal en az 145 ton taşıma kapasitesine sahip olunmalıdır.
L1 Yetki Belgesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
L1 belgesi ile ilgili tüm sorularınız, L1 belgesi için gerekli evraklar hakkında hızlı ve doğru bilgi almak için konusunda uzman arkadaşlarımızla irtibata geçebilirsiniz.
L2 Belgesi Nedir?
L2 yetki belgesi ticari amaçla uluslar arası ve yurtiçi lojistik taşımacılığı yapacak gerçek ve tüzel kişilere verilen belgedir.
L2 Belgesi Nereden Alınır?
L2 yetki belgesi Ulaştırma Bakanlığı’ndan alınır.
L2 Belgesi Nasıl Alınır?
L2 Yetki Belgesi için başvuranların, ticari olarak kayıt ve tescil edilmiş eşya taşımaya mahsus asgari kapasite hesabına giren, çekici cinsi taşıtların katar ağırlıkları ile kamyon cinsi taşıtların azami yüklü ağırlıkları toplamının 220 tondan az olmaması şartıyla 14 yaşından büyük olmayan araçlara sahip olmaları gerekir. L2 yetki belgesine asgari kapasite sağlandıktan kaydedilecek araçlarda yaş şartı aranmaz. Ayrıca 300 000 Türk Lirası sermaye veya işletme sermayesine sahip olunmalıdır.
L2 yetki belgesi için başvuranların merkezinde veya merkezinin bulunduğu il sınırları içinde en az 2000 metrekarelik kapalı ve yükleme, boşaltma, aktarma, istifleme ile depolama gibi hizmetlere elverişli ve araçların yanaşıp yükleme, boşaltma yapabileceği bağımsız bir taşınmazın kullanım hakkına sahip olmaları gerekir.
L2 Belgesi Ücreti Ne Kadar?
2013 yılı için L2 yetki belgesi ücreti 338.656 Türk Lirası’dır. Ayrıca L2 belgesine kayıt edilecek her araç için 79 Türk Lirası taşıt harcı ödenir.
L2 Yetki Belgesi Süresi
L2 yetki belgesi alındığı tarihten itibaren 5 yıl geçerlidir.
L2 Yetki Belgesi Yenileme
L2 belgesi sahipleri, L2 yetki belgelerinin yenilenmesi için L2 yetki belgesinin geçerlilik süresinin bitim tarihinin 60 gün öncesinden itibaren Bakanlığa yazılı olarak müracaat etmelidirler. L2 Belgesi, yenileme ücretinin ödendiği tarih esas alınarak 5 yıl geçerli olmak üzere yeniden yenilenir.
L2 Yetki Belgesi Araç Sayısı Ne Kadardır?
L2 yetki belgesi alabilmek için ticari olarak kayıt ve tescil edilmiş özmal en az 220 ton taşıma kapasitesine sahip olunmalıdır.
L2 Yetki Belgesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
L2 belgesi ile ilgili tüm sorularınız, L2 belgesi için gerekli evraklar hakkında hızlı ve doğru bilgi almak için konusunda uzman arkadaşlarımızla irtibata geçebilirsiniz.
M1 Belgesi Nedir?
M1 yetki belgesi tarifeli olarak ticari amaçla iliçi kargo işletmeciliği yapacak gerçek ve tüzel kişilere verilen belgedir.
M1 Belgesi Nereden Alınır?
M1 yetki belgesi Ulaştırma Bakanlığından alınır.
M1 Belgesi Nasıl Alınır?
M1 Yetki Belgesi için başvuranların, ticari olarak kayıt ve tescil edilmiş eşya taşımaya mahsus en az 3 adet taşıta sahip olmaları gerekir. M1 yetki belgesine kaydedilecek araçlar 20 yaşından büyük olamaz. Ayrıca 12 000 Türk Lirası sermaye veya işletme sermayesine sahip olunmalıdır. M1 yetki belgesi için başvuranların, merkezinde veya merkezinin bulunduğu il sınırları içinde en az 200 metrekarelik kapalı ve yükleme, boşaltma, aktarma, istifleme ile depolama gibi hizmetlere elverişli ve araçların yanaşıp yükleme, boşaltma yapabileceği bağımsız bir taşınmazın kullanım hakkına sahip olmaları gerekir.
M1 Belgesi Ücreti Ne Kadar?
2013 yılı için M1 yetki belgesi ücreti 16.929 Türk Lirası’dır. Ayrıca M1 belgesine kayıt edilecek her araç için 79 Türk Lirası taşıt harcı ödenir.
M1 Yetki Belgesi Süresi
M1 yetki belgesi alındığı tarihten itibaren 5 yıl geçerlidir.
M1 Yetki Belgesi Yenileme
M1 belgesi sahipleri, M1 yetki belgelerinin yenilenmesi için M1 yetki belgesinin geçerlilik süresinin bitim tarihinin 60 gün öncesinden itibaren Bakanlığa yazılı olarak müracaat etmelidirler. M1 Belgesi, yenileme ücretinin ödendiği tarih esas alınarak 5 yıl geçerli olmak üzere yeniden yenilenir.
M1 Yetki Belgesi Araç Sayısı Ne Kadardır?
M1 yetki belgesi alabilmek için ticari olarak kayıt ve tescil edilmiş özmal en az 3 adet taşıta sahip olunmalıdır.
M1 Yetki Belgesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
M1 belgesi ile ilgili tüm sorularınız, M1 belgesi için gerekli evraklar hakkında hızlı ve doğru bilgi almak için konusunda uzman arkadaşlarımızla irtibata geçebilirsiniz.
M2 Belgesi Nedir?
M2 yetki belgesi tarifeli olarak ticari amaçla yurtiçi kargo işletmeciliği yapacak gerçek ve tüzel kişilere verilen belgedir.
M2 Belgesi Nereden Alınır?
M2 yetki belgesi Ulaştırma Bakanlığından alınır.
M2 Belgesi Nasıl Alınır?
M2 Yetki Belgesi için başvuranların, ticari olarak kayıt ve tescil edilmiş eşya taşımaya mahsus en az 30 adet taşıta sahip olmaları gerekir. M2 yetki belgesine kaydedilecek araçlar 20 yaşından büyük olamaz. Ayrıca 250 000 Türk Lirası sermaye veya işletme sermayesine sahip olunmalıdır. M2 yetki belgesi için başvuranların, merkezinde veya merkezinin bulunduğu il sınırları içinde en az 400 metrekarelik kapalı ve yükleme, boşaltma, aktarma, istifleme ile depolama gibi hizmetlere elverişli ve araçların yanaşıp yükleme, boşaltma yapabileceği bağımsız bir taşınmazın kullanım hakkına sahip olmaları gerekir. M2 yetki belgesi için başvuranların şube ya da acente şeklinde 7 coğrafi bölgede ve her bir bölgede en az 3 ilde olmak üzere örgütlenmelerini tamamlamış olmaları şarttır.
M2 Belgesi Ücreti Ne Kadar?
2013 yılı için M2 yetki belgesi ücreti 253.992 Türk Lirası’dır. Ayrıca M2 belgesine kayıt edilecek her araç için 79 Türk Lirası taşıt harcı ödenir.
M2 Yetki Belgesi Süresi
M2 yetki belgesi alındığı tarihten itibaren 5 yıl geçerlidir.
M2 Yetki Belgesi Yenileme
M2 belgesi sahipleri, M2 yetki belgelerinin yenilenmesi için M2 yetki belgesinin geçerlilik süresinin bitim tarihinin 60 gün öncesinden itibaren Bakanlığa yazılı olarak müracaat etmelidirler. M2 Belgesi, yenileme ücretinin ödendiği tarih esas alınarak 5 yıl geçerli olmak üzere yeniden yenilenir.
M2 Yetki Belgesi Araç Sayısı Ne Kadardır?
M2 yetki belgesi alabilmek için ticari olarak kayıt ve tescil edilmiş özmal en az 30 adet taşıta sahip olunmalıdır.
M2 Yetki Belgesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
M2 belgesi ile ilgili tüm sorularınız, M2 belgesi için gerekli evraklar hakkında hızlı ve doğru bilgi almak için konusunda uzman arkadaşlarımızla irtibata geçebilirsiniz.
M3 Belgesi Nedir?
M3 yetki belgesi tarifeli olarak ticari amaçla uluslar arası ve yurtiçi kargo işletmeciliği yapacak gerçek ve tüzel kişilere verilen belgedir.
M3 Belgesi Nereden Alınır?
M3 yetki belgesi Ulaştırma Bakanlığından alınır.
M3 Belgesi Nasıl Alınır?
M3 Yetki Belgesi için başvuranların, ticari olarak kayıt ve tescil edilmiş eşya taşımaya mahsus en az 30 adet taşıta sahip olmaları gerekir. M3 yetki belgesine kaydedilecek araçlar 14 yaşından büyük olamaz. Ayrıca 300 000 Türk Lirası sermaye veya işletme sermayesine sahip olunmalıdır. M3 yetki belgesi için başvuranların, merkezinde veya merkezinin bulunduğu il sınırları içinde en az 400 metrekarelik kapalı ve yükleme, boşaltma, aktarma, istifleme ile depolama gibi hizmetlere elverişli ve araçların yanaşıp yükleme, boşaltma yapabileceği bağımsız bir taşınmazın kullanım hakkına sahip olmaları gerekir. M3 belgesi için başvuranların Türkiye dışında en az bir ülkede bir şube veya acenteliklerinin bulunması gerekir. M3 yetki belgesi için başvuranların şube ya da acente şeklinde 7 coğrafi bölgede ve her bir bölgede en az 3 ilde olmak üzere örgütlenmelerini tamamlamış olmaları şarttır.
M3 Belgesi Ücreti Ne Kadar?
2013 yılı için M3 yetki belgesi ücreti 338.656 Türk Lirası’dır. Ayrıca M3 belgesine kayıt edilecek her araç için 79 Türk Lirası taşıt harcı ödenir.
M3 Yetki Belgesi Süresi
M3 yetki belgesi alındığı tarihten itibaren 5 yıl geçerlidir.
M3 Yetki Belgesi Yenileme
M3 belgesi sahipleri, M3 yetki belgelerinin yenilenmesi için M3 yetki belgesinin geçerlilik süresinin bitim tarihinin 60 gün öncesinden itibaren Bakanlığa yazılı olarak müracaat etmelidirler. M3 Belgesi, yenileme ücretinin ödendiği tarih esas alınarak 5 yıl geçerli olmak üzere yeniden yenilenir.
M3 Yetki Belgesi Araç Sayısı Ne Kadardır?
M3 yetki belgesi alabilmek için ticari olarak kayıt ve tescil edilmiş özmal en az 30 adet taşıta sahip olunmalıdır.
M3 Yetki Belgesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
M3 belgesi ile ilgili tüm sorularınız, M3 belgesi için gerekli evraklar hakkında hızlı ve doğru bilgi almak için konusunda uzman arkadaşlarımızla irtibata geçebilirsiniz.


N1 Belgesi Nedir?
N1 yetki belgesi ticari amaçla iliçi nakliyat ambarı işletmeciliği yapacak gerçek ve tüzel kişilere verilen belgedir.
N1 Belgesi Nereden Alınır?
N1 yetki belgesi Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı bölge müdürlüklerinden alınır.
N1 Belgesi Nasıl Alınır?
N1 Yetki Belgesi için başvuranların, ticari olarak kayıt ve tescil edilmiş eşya taşımaya mahsus en az 4 adet taşıta sahip olmaları gerekir. N1 yetki belgesine kaydedilecek araçlar 20 yaşından büyük olamaz. Ayrıca 15 000 Türk Lirası sermaye veya işletme sermayesine sahip olunmalıdır. N1 yetki belgesi için başvuranların, merkezinde veya merkezinin bulunduğu il sınırları içinde en az 100 metrekarelik kapalı ve yükleme, boşaltma, aktarma, istifleme ile depolama gibi hizmetlere elverişli ve araçların yanaşıp yükleme, boşaltma yapabileceği bağımsız bir taşınmazın kullanım hakkına sahip olmaları gerekir.
N1 Belgesi Ücreti Ne Kadar?
2013 yılı için N1 yetki belgesi ücreti 3.383 Türk Lirası’dır. Ayrıca N1 belgesine kayıt edilecek her araç için 79 Türk Lirası taşıt harcı ödenir.
N1 Yetki Belgesi Süresi
N1 yetki belgesi alındığı tarihten itibaren 5 yıl geçerlidir.
N1 Yetki Belgesi Yenileme
N1 belgesi sahipleri, N1 yetki belgelerinin yenilenmesi için N1 yetki belgesinin geçerlilik süresinin bitim tarihinin 60 gün öncesinden itibaren Bakanlığa yazılı olarak müracaat etmelidirler. N1 Belgesi, yenileme ücretinin ödendiği tarih esas alınarak 5 yıl geçerli olmak üzere yeniden yenilenir.
N1 Yetki Belgesi Araç Sayısı Ne Kadardır?
N1 yetki belgesi alabilmek için ticari olarak kayıt ve tescil edilmiş özmal en az 4 adet taşıta sahip olunmalıdır.
N1 Yetki Belgesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
N1 belgesi ile ilgili tüm sorularınız, N1 belgesi için gerekli evraklar hakkında hızlı ve doğru bilgi almak için konusunda uzman arkadaşlarımızla irtibata geçebilirsiniz.
N2 Belgesi Nedir?
N2 yetki belgesi ticari amaçla yurtiçi nakliyat ambarı işletmeciliği yapacak gerçek ve tüzel kişilere verilen belgedir.
N2 Belgesi Nereden Alınır?
N2 yetki belgesi Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı bölge müdürlüklerinden alınır.
N2 Belgesi Nasıl Alınır?
N2 Yetki Belgesi için başvuranların, ticari olarak kayıt ve tescil edilmiş eşya taşımaya mahsus en az 10 adet taşıta sahip olmaları gerekir. N2 yetki belgesine kaydedilecek araçlar 20 yaşından büyük olamaz. Ayrıca 50 000 Türk Lirası sermaye veya işletme sermayesine sahip olunmalıdır. N2 yetki belgesi için başvuranların, merkezinde veya merkezinin bulunduğu il sınırları içinde en az 200 metrekarelik kapalı ve yükleme, boşaltma, aktarma, istifleme ile depolama gibi hizmetlere elverişli ve araçların yanaşıp yükleme, boşaltma yapabileceği bağımsız bir taşınmazın kullanım hakkına sahip olmaları gerekir. N2 yetki belgesi için başvuranların şube ya da acente şeklinde en az 2 coğrafi bölgede ve her bir bölgede en az 2 ilde olmak üzere örgütlenmelerini tamamlamış olmaları şarttır.
N2 Belgesi Ücreti Ne Kadar?
2013 yılı için N2 yetki belgesi ücreti 33.863 Türk Lirası’dır. Ayrıca N2 belgesine kayıt edilecek her araç için 79 Türk Lirası taşıt harcı ödenir.
N2 Yetki Belgesi Süresi
N2 yetki belgesi alındığı tarihten itibaren 5 yıl geçerlidir.
N2 Yetki Belgesi Yenileme
N2 belgesi sahipleri, N2 yetki belgelerinin yenilenmesi için N2 yetki belgesinin geçerlilik süresinin bitim tarihinin 60 gün öncesinden itibaren Bakanlığa yazılı olarak müracaat etmelidirler. N2 Belgesi, yenileme ücretinin ödendiği tarih esas alınarak 5 yıl geçerli olmak üzere yeniden yenilenir.
N2 Yetki Belgesi Araç Sayısı Ne Kadardır?
N2 yetki belgesi alabilmek için ticari olarak kayıt ve tescil edilmiş özmal en az 10 adet taşıta sahip olunmalıdır.
N2 Yetki Belgesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
N2 belgesi ile ilgili tüm sorularınız, N2 belgesi için gerekli evraklar hakkında hızlı ve doğru bilgi almak için konusunda uzman arkadaşlarımızla irtibata geçebilirsiniz.
P1 Belgesi Nedir?
P1 yetki belgesi ticari amaçla iliçi dağıtım işletmeciliği yapacak gerçek ve tüzel kişilere verilen belgedir.
P1 Belgesi Nereden Alınır?
P1 yetki belgesi Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı bölge müdürlüklerinden alınır.
P1 Belgesi Nasıl Alınır?
P1 Yetki Belgesi için başvuranların, iki tekerlekli olanlar dahil ticari veya hususi olarak kayıt ve tescil edilmiş eşya taşımaya mahsus en az 5 adet taşıta sahip olmaları gerekir. P1 yetki belgesine kaydedilecek araçlar 20 yaşından büyük olamaz. P1 belgesi için başvuranların en az 5 adet dağıtım elemanı bulundurmaları şarttır. Ayrıca 12 000 Türk Lirası sermaye veya işletme sermayesine sahip olunmalıdır. P1 yetki belgesi için başvuranların, merkezinde veya merkezinin bulunduğu il sınırları içinde en az 100 metrekarelik kapalı ve yükleme, boşaltma, aktarma, istifleme ile depolama gibi hizmetlere elverişli ve araçların yanaşıp yükleme, boşaltma yapabileceği bağımsız bir taşınmazın kullanım hakkına sahip olmaları gerekir.
P1 Belgesi Ücreti Ne Kadar?
2013 yılı için P1 yetki belgesi ücreti 16.929 Türk Lirası’dır. Ayrıca P1 belgesine kayıt edilecek her araç için 79 Türk Lirası taşıt harcı ödenir.
P1 Yetki Belgesi Süresi
P1 yetki belgesi alındığı tarihten itibaren 5 yıl geçerlidir.
P1 Yetki Belgesi Yenileme
P1 belgesi sahipleri, P1 yetki belgelerinin yenilenmesi için P1 yetki belgesinin geçerlilik süresinin bitim tarihinin 60 gün öncesinden itibaren Bakanlığa yazılı olarak müracaat etmelidirler. P1 Belgesi, yenileme ücretinin ödendiği tarih esas alınarak 5 yıl geçerli olmak üzere yeniden yenilenir.
P1 Yetki Belgesi Araç Sayısı Ne Kadardır?
P1 yetki belgesi alabilmek için ticari veya hususi olarak kayıt ve tescil edilmiş iki tekerlekliler dahil özmal en az 5 adet taşıta sahip olunmalıdır.
P1 Yetki Belgesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
P1 belgesi ile ilgili tüm sorularınız, P1 belgesi için gerekli evraklar hakkında hızlı ve doğru bilgi almak için konusunda uzman arkadaşlarımızla irtibata geçebilirsiniz.
P2 Belgesi Nedir?
P2 yetki belgesi ticari amaçla yurtiçi dağıtım işletmeciliği yapacak gerçek ve tüzel kişilere verilen belgedir.
P2 Belgesi Nereden Alınır?
P2 yetki belgesi Ulaştırma Bakanlığı’ndan alınır.
P2 Belgesi Nasıl Alınır?
P2 Yetki Belgesi için başvuranların, iki tekerlekli olanlar dahil ticari veya hususi olarak kayıt ve tescil edilmiş eşya taşımaya mahsus en az 30 adet taşıta sahip olmaları gerekir. P2 yetki belgesine kaydedilecek taşıtlar 20 yaşından büyük olamaz. P2 belgesi için başvuranların en az 30 adet dağıtım elemanı bulundurmaları şarttır. Ayrıca 25 000 Türk Lirası sermaye veya işletme sermayesine sahip olunmalıdır. P2 yetki belgesi için başvuranların, merkezinde veya merkezinin bulunduğu il sınırları içinde en az 100 metrekarelik kapalı ve yükleme, boşaltma, aktarma, istifleme ile depolama gibi hizmetlere elverişli ve araçların yanaşıp yükleme, boşaltma yapabileceği bağımsız bir taşınmazın kullanım hakkına sahip olmaları gerekir. P2 yetki belgesi sahipleri şube ve/veya acente şeklinde her coğrafi bölgede ikişer ilde olmak üzere, en az 14 ilde örgütlenmelerini tamamlamış olmaları şarttır.
P2 Belgesi Ücreti Ne Kadar?
2013 yılı için P2 yetki belgesi ücreti 253.992 Türk Lirası’dır. Ayrıca P2 belgesine kayıt edilecek her araç için 79 Türk Lirası taşıt harcı ödenir.
P2 Yetki Belgesi Süresi
P2 yetki belgesi alındığı tarihten itibaren 5 yıl geçerlidir.
P2 Yetki Belgesi Yenileme
P2 belgesi sahipleri, P2 yetki belgelerinin yenilenmesi için P2 yetki belgesinin geçerlilik süresinin bitim tarihinin 60 gün öncesinden itibaren Bakanlığa yazılı olarak müracaat etmelidirler. P2 Belgesi, yenileme ücretinin ödendiği tarih esas alınarak 5 yıl geçerli olmak üzere yeniden yenilenir.
P2 Yetki Belgesi Araç Sayısı Ne Kadardır?
P2 yetki belgesi alabilmek için ticari veya hususi olarak kayıt ve tescil edilmiş iki tekerlekliler dahil özmal en az 30 adet taşıta sahip olunmalıdır.
P2 Yetki Belgesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
P2 belgesi ile ilgili tüm sorularınız, P2 belgesi için gerekli evraklar hakkında hızlı ve doğru bilgi almak için konusunda uzman arkadaşlarımızla irtibata geçebilirsiniz.
R1 Belgesi Nedir?
R1 yetki belgesi ticari amaçla yurtiçi taşıma işleri organizatörlüğü yapacak gerçek ve tüzel kişilere verilen belgedir.
R1 Belgesi Nereden Alınır?
R1 yetki belgesi Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı bölge müdürlüklerinden alınır.
R1 Belgesi Nasıl Alınır?
R1 Yetki Belgesi için başvuranların en az 150 000 Türk Lirası sermaye veya işletme sermayesine sahip olunmalıdır. R1 yetki belgesi için başvuranların, bu işe elverişli bağımsız bir büronun kullanım hakkına sahip olmaları gerekir.
R1 Belgesi Ücreti Ne Kadar?
2013 yılı için R1 yetki belgesi ücreti 253.992 Türk Lirası’dır.
R1 Yetki Belgesi Süresi
R1 yetki belgesi alındığı tarihten itibaren 5 yıl geçerlidir.
R1 Yetki Belgesi Yenileme
R1 belgesi sahipleri, R1 yetki belgelerinin yenilenmesi için R1 yetki belgesinin geçerlilik süresinin bitim tarihinin 60 gün öncesinden itibaren Bakanlığa yazılı olarak müracaat etmelidirler. R1 Belgesi, yenileme ücretinin ödendiği tarih esas alınarak 5 yıl geçerli olmak üzere yeniden yenilenir.
R1 Yetki Belgesi Araç Sayısı Ne Kadardır?
R1 yetki belgesine araç kaydedilmez.
R1 Yetki Belgesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
R1 belgesi ile ilgili tüm sorularınız, R1 belgesi için gerekli evraklar hakkında hızlı ve doğru bilgi almak için konusunda uzman arkadaşlarımızla irtibata geçebilirsiniz.
R2 Belgesi Nedir?
R2 yetki belgesi ticari amaçla uluslar arası ve yurtiçi taşıma işleri organizatörlüğü yapacak gerçek ve tüzel kişilere verilen belgedir.
R2 Belgesi Nereden Alınır?
R2 yetki belgesi Ulaştırma Bakanlığı’ndan alınır.
R2 Belgesi Nasıl Alınır?
R2 Yetki Belgesi için başvuranların en az 300 000 Türk Lirası sermaye veya işletme sermayesine sahip olunmalıdır. R1 yetki belgesi için başvuranların, bu işe elverişli bağımsız bir büronun kullanım hakkına sahip olmaları gerekir.
R2 Belgesi Ücreti Ne Kadar?
2013 yılı için R2 yetki belgesi ücreti 338.656 Türk Lirası’dır.
R2 Yetki Belgesi Süresi
R2 yetki belgesi alındığı tarihten itibaren 5 yıl geçerlidir.
R2 Yetki Belgesi Yenileme
R2 belgesi sahipleri, R2 yetki belgelerinin yenilenmesi için R2 yetki belgesinin geçerlilik süresinin bitim tarihinin 60 gün öncesinden itibaren Bakanlığa yazılı olarak müracaat etmelidirler. R2 Belgesi, yenileme ücretinin ödendiği tarih esas alınarak 5 yıl geçerli olmak üzere yeniden yenilenir.
R2 Yetki Belgesi Araç Sayısı Ne Kadardır?
R2 yetki belgesine araç kaydedilmez.
R2 Yetki Belgesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
R2 belgesi ile ilgili tüm sorularınız, R2 belgesi için gerekli evraklar hakkında hızlı ve doğru bilgi almak için konusunda uzman arkadaşlarımızla irtibata geçebilirsiniz.
__________________
''Kendi planlarımızı yapıyorduk, ama kaderin de planları olduğunu unutmuştuk..''\Dostoyevski\
Alıntı ile Cevapla

  #3  
Alt 22 Temmuz 2013, 17:25
 
Üyelik tarihi: 11 Temmuz 2013
Mesajlar: 8
Konular : 2
Yaş: 25
Ticaret Sayısı: (0)
Ticaret Memnuniyeti: (0%)
Standart Re: Tüm Yetki Belgeleri - Nerden Alınır - Nasıl Alınır - Ne işe yarar

emeğe saygı gerçekten uğraşılmış
Alıntı ile Cevapla

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesajlar
Mark Zuckerberg'den Eşcinsellere destek geldi ~:/reboot Facebook 1 23 Mayıs 2015 16:04
Ücretsiz Hosting Scripti / Yönetim Panelli Açık Kodlu / Geliştirilebilinir erycetin Ücretsiz Scriptler 0 03 Nisan 2013 19:16
Sorunsuz 301 yönlendirmesi geniş anlatım ~:/reboot Webmaster Genel Sorunlar 0 09 Mart 2013 02:49
Wordpress mavi süper chat teması kmR Wordpress Temaları Ücretsiz 1 20 Şubat 2013 18:20
Metin2 item bonus rehberi erycetin Metin2 0 12 Aralık 2012 18:50

Sosyal Medya Uyarı
Bu bir DH iştirakidir.!
Bir forum sitesi olan whm.gen.tr webmaster forum sitemizde, forum kullanıcıları 5651 sayılı kanun'un ilgili maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan sorumludur, kullanıcı bazlı herhangi bir durumdan whm.gen.tr sitesi sorumlu değildir. Tüm hukuksal bildirimlerde bulunmak için root@whm.gen.tr adresi ile iletişime geçebilirsiniz bu çerçevede, whm.gen.tr yönetimi en geç 10 iş günü içerisinde dönüş yapacaktır.

RSS RSS 2.0 XML MAP HTML SiteMap