Whm Cpanel Forumu - Webmaster Panel Destek Forumu

Go Back   Whm Cpanel Forumu - Webmaster Panel Destek Forumu > Teknoloji, Bilgisayar ve İnternet > Bilim Teknoloji ve Online Oyun Dünyası > Online Game's

Online Game's Online oyunlar hakkında

Doping Hosting
User Tag List

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 12 Aralık 2012, 15:50
 
Üyelik tarihi: 12 Aralık 2012
Mesajlar: 252
Konular : 251
Yaş: 25
Ticaret Sayısı: (0)
Ticaret Memnuniyeti: (0%)
Standart (LFS) Live For Speed Nedir? (Tanıtım)Live For Speed ciddi bir yarış simülatörüdür.Arcade modları, sürüş yardımları olmadan sürüş yapmak zorundasınız.Bundan dolayı size LFS’yi yarış direksiyonuyla oynamanızı tavsiye ederiz.Çünkü klavye veya fare kullanabilmenize rağmen, direksiyonla gerçek araba kullanırken yaptıklarınızı yapabilirsiniz, bundan dolayı ciddi yarış simülatöründe kullanılmalıdır.

LFS s2 versiyonunda bot yarışçılara karşı yarışabilirsiniz, ama gerçek eğlence için online olarak çok kişilik oynamalısınız.Gerçek insanlara karşı yarışmak fikri guzeldir ve LFS bunu kolayca yapabilmenizi sağlar.

Eğer rekabet arıyorsanız, oyunda katılabileceğiniz birçok online yarış ligleri mevcut.

Ciddi bir yarış simülatörü heyecanı sağlamak ve gerçek yarış eğlencesini yansıtmak için çok iyi fizik simülasyonlarına sahip olmalıdır.Yarış için önemli olan tüm yönlerin simüle edilmesi gereklidir.Birçok gerçek yarış yönleri yer almaktadır – kapsamlı ayar olanakları, benzin kullanımı, lastik aşınması, birçok farkı yüzey çeşitleri, ilgi çekici yarış ortamı, farklı araç sınıfları vb. Bu yönlerden dolayı antreman yapmak için yeterli olmalı ve pistte nasıl yarışılacağı hakkında zaman harcamalısınız.Buna ek olarak, pit-stoplarınızı kararlaştırmayı unutmayın.Sürdüğünüz pist/araç kombinasyonunda ne kadar benzin harcadığınızı lastiklerin davranışları, sizin sürüş stilinizle belirler.Tüm yönleriyle gerçek yarış hakkında nasıl düşüneceğinizi bilmelisiniz.S2 versiyon S1 üzerine belirgin gelişmeler yapılarak oluşturuldu; önemli özellikler eklendi.Örneğin dinamik kamber ayarları (farklı ve geliştirilmişsüspansiyon çeşitleri), yüksek detaylı lastik fizikleri ve hasar modellemeleri eklendi.Ayrıca ek içerikler S2 nin içine eklendi.S1′de orta hızlı araçlar ve pistler, S2′de birkaç hızlı ve yavaş araç sınıfları vardır.

Live For Speed büyük kapsamlı bir yarış simülasyonudur, birden çok arabalar ile gerçek yarış deneyimi yaşayabilirsiniz, oyunun yeni sürümlerinden biri olan Live For Speed:S2.Diğer sürümlerine oranla büyük bir değişim farkedilmektedir.Oyunda olan grafiklere bağlı çeşitli hatalar büyük ölçüde onarılarak sizlere sunulmuştur.Oyun da amacınız yarışlara turnuvalara katılarak kazanmaktır.Arabayı değiştirme ve modifiye imkanız bulunmaktadır.Oyun da multiplayer özelliği bulunmaktadır.İnternet üzerinden serverler aracılığıyla oynanmaktadır.

Oyunun birçok yaması mevcuttur kendinize göre oyuna renk katabilirsiniz.Oyun Kontrolleri :

Fare sol tuşu Gaz

Fare sağ tuşu Fren

S Vites artırma

X Vites düşürme

Q Elfreni

C Debriyaj

B Korna

G Selektör yapma

L Hız limitleyicisi

O Çekiş kontrol

3 Farları açma-kapatma

7-8 Sol-sağ sinyalleri yakma

9 Dörtlüleri yakma

0 Sinyal ve dörtlüleri söndürme

Boşluk Otomobil sıfırlama

Shift+G Düz/otomatik vitese geçiş yapma

Shift+H Kornayı değiştirme


İyi bir oyuncu olmak için yarış eğitimi ;

LFS, sıradan bir araba yarışından çok, gerçeğe yakın bir yarış simülasyonudur.

Oyunun ciddiyeti, yarışçıların ciddiyeti ile doğru orantılıdır. Yarışçıların profesyonel bir tavır takınması, hem yarış zevkinizi arttırır hem de yarışı daha ciddiye almanızı sağlar. Özellikle online yarış sırasında yarış etiği çok ama çok önemlidir.


Mesajlarınızla diğer yarışçıları rahatsız etmeyin

Aynı mesajı tekrar tekrar yazmanız diğer yarışçıları rahatsız etmekten başka bir işe yaramaz.Sinirli olsanız ya da bir yarışçıya kızıyor olsanız dahi, mesajları tekrarlama hakkını size vermez.

Mavi bayrağın önemi

Mavi bayrak, arkanızdaki yarışçının sizden bir ya da daha fazla tur önde olduğunu gösterir. Eğer ekranda mavi bayrak uyarısı çıkmış ise, en kısa zamanda kendinizi ve arkanızdaki yarışçıyı riske atmadan yol vermeniz gerekmektedir. Mavi bayrak durumunda yol vermek zorunludur. Yol verirken ani fren ya da şerit değiştirmelerden kaçının. Uzun düzlükler yol vermek için idealdir, kısa süreli gaz kesmeniz (fren kullanmadan) arkanızdaki aracın önünüze sorunsuz bir şekilde geçmesini sağlayacaktır.

Sırf siz kaza yaptınız diye yarış tekrar başlamaz

Girdiğiniz ilk virajda kaza yaptınız ya da geride kaldınız diye yarışı baştan başlatmak için oy kullanmak hem etiğe uygun değil, hem de diger yarışçılarım dikkatini dağıtacak bir tavırdır. Hatalarınızdan öğrenip, yarışa azimle devam etmek en iyi seçimdir, hem bu şekilde hatalarınızı görüp tekrar etmeme şansınız da olur. Eğer pistteki araçların %70 ve üzeri aynı anda kaza yapmışsa o zaman yarışı baştan başlamak için oy vermek normal bir davranıştır.


Pit’e giriş ve çıkışlarda pit şeridini kullanmak

Pit şeriti hem siz hem de diğer sürücüler için güvenlik amaçlı olarak vardır. Pit çıkışlarında pit şeridine aldırış etmeden yarış pistine çıkmak hem tehlikeli hem de kurallara aykırı bir harakettir.

Pit’den doğru çıkan sürücülerden şikayetçi olmayın

Pit’ten çıkan araç, pit şeridini kullanarak yani kurallara uyarak çıkışını her an yapabilir. yarış içinde olan yarışçılar buna herhangi bir şekilde itiraz edemezler. Yarış sırasında eğer yarış içinde olan bir sürücü pit şeridini kullanmak istiyorsa çok dikkatli olmalıdır, hatta kullanmaması tavsiye edilir çünkü o anda pitten çıkan bir araç kazaya sebebiyet verebilir. Yarışta olan sürücü, pitten çıkan araca saygı göstermeli, onun şeridine girmemelidir. Bu yarış içinde olan sürücünün sorumluluğudur.

Üstteki kural South City ve Westhill gibi pistlerde, pit çıkış şeridinin pist üzerine taştığı durumlar için geçerlidir. Pit çıkışı Blackwood ve Aston gibi pist dışından piste bağlanan pistlerde ise, yol hakkı yarışın içindeki sürücülerdedir. Pit’ten ayrılan sürücü, pit çıkış noktasında pistte yarış halinde bulunan araçları izlemeli, gerekirse onların güvenli geçişini sağlamak için tamamen durup yol vermelidir. Bu tür pistlerde oluşacak her hangi bir kaza durumundan pitten ayrılan sürücü sorumludur.

Son turunu atan sürücüler varken yarışı başlatmak için oy kullanmayın

Eğer bir veya daha fazla yarışçı son turlarını atıyorsa ve server’a pisttekinden az veya daha fazla sürücü girdiyse, bu yeni girenlere yarışı kendi isteklerine göre hemen başlatabilme hakkını vermez. Saygı görmek, karşısındakine saygı göstermekle olur. Yarış içinde olanların yarışı bitirmesini beklemek yapılması gereken en doğru harekettir. Eğer pistte 2 kişi varsa ve yarışın bitmesine daha var ise nazikçe yarışı yeniden başlatıp başlatamayacağınızı sorun.

Öndeki aracı temiz geçme taktikleri

Önünüzdeki araçtan daha hızlı veya daha iyi kullanmak, onları yol dışına iterek ya da çarparak yolu alacaksınız anlamına gelmez. Eğer hızlı bir araç kullanıyorsanız, biraz beklemenin size bir şey kaybettirmeyeceğini anlarsınız. Geçiş için doğru yeri ve zamanı beklemek, önünüzdekini ve kendinizi sıkıntıya sokmadan geçişi gerçekleştirmek hem kaza riskini ortadan kaldırır hem de gereksiz ceza almaktan kurtulmuş olursunuz.

Öndeki araçtan daha hızlı bir araca sahipseniz, viraj çıkışlarındaki düzlükler önünüzdeki aracı geçmek için idealdir. Eğer siz virajlarda iyiyseniz, o zaman uygun virajı bekleyip, rakibin apex’leri nasıl aldığını kontrol etmeniz, virajlarda rakibi geçmenizi oldukça kolaylaştıracaktır.


Çizginizi Koruyun

Arkanızdan yaklaşan hızlı bir araç gördüğünüzde çizginizi korumak önemlidir. Arkanızdan gelen araç zaten sizi görmekte ve ne yaptığınızı kestirebilmektedir. Paniğe kapılıp çizginizi değiştirip yol vermeye çalışmak kazaya sebep olabilecek bir harakettir.

Hasarlı araç

Eğer aracınız hasarlı ise ve çok yavaşsanız o zaman sakin ve dikkatli bir şekilde pite ulaşmaya çalışın.Yarış çizgisinden olabildiğince uzak durmanız diğerlerinin yarış halinde sizi görmeyip çarpmasını ve zaten hasarlı olan aracınızın pite ulaşamama ihtimaliyle birlikte başka yarışçıların da yarışlarının bitmesi sonucunda ceza almanızı engeller.

Kaza sonrası

Eğer yarış sırasında spin attıysanız ya da kaza yaptıysanız, ayağınız devamlı frende olsun. Piste ancak yakın civardaki araçlar bulunduğunuz yeri geçtikten sonra dönün. Araçta ciddi bir hasar oluşması halinde, bir üstteki kuralda anlatıldığı gibi diğer araçlar ve sizin için güvenli bir şekilde pite ulaşmaya çalışın. Unutmayın ki ciddi hasarlı bir aracın yol tutuş karakteristikleri normal araçtan çok farklıdır.

Etrafınızı iyi takip edin

Gerçek hayatta oldugu gibi, şerit değiştirmeden önce mutlaka aynalara ve çevresel seslere dikkat edin. Kafanızı çevirip gitmek istediğiniz şeridi de kontrol edin. Eğer çok hızlı bir yarış içindeyseniz, genelde hemen dibinizdeki aracı göremezsiniz, çok dikkatli olun.

Nazik olun

Diğer yarışçılara yeterince alan bırakın. Manevralarınızı olabildiğince yumuşak yapmaya çalışın. Başkasının yolunu kesmemeye özen gösterin. Başkasının sizi geçmesini negatif olarak algılamayın. Sinirli bir şekilde kullanmak ve önünüzdekini dikkatsizce geçmeye çalışmak, kazaya sebebiyet vermekten öteye gidemez. Sinirinizin kurbanı olmayın.

Alıntı ile Cevapla

Reklam
Doping Hosting
  #2  
Alt 27 Ocak 2018, 14:26
 
İstanbul Anadolu Şubesi
Üyelik tarihi: 27 Ocak 2018
Mesajlar: 1
Konular : 0
Ticaret Sayısı: (0)
Ticaret Memnuniyeti: (0%)
Standart Live for Speed

Teşekkürler. Bilgiler çok işimize yaradı. Keşke indir yükle linki olsaydı. Arkadaşlara S2 sürümünü de oynamalarını tavsiye ederim.

Konu Dageşkiya tarafından (28 Ocak 2018 Saat 22:06 ) değiştirilmiştir.
Alıntı ile Cevapla

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesajlar
VMware ESXİ 5.1 Kurulumu Ve Dedicated Giriş Seçenekleri ~:/reboot Server Genel 0 06 Kasım 2013 18:21
Sitene Flash Saat 16 Kodu Ekle erycetin Hazır HTML Kodları 0 14 Nisan 2013 17:12
Adım adım linux kurulumu, ayarları ve kullanımı erycetin Cpanel/WHM 0 28 Şubat 2013 19:01
'İnsanlar tabletten sıkılacak'! cihan.yarici Bilim Dünyasından Haberler 0 12 Aralık 2012 17:26
Silkroad Baron Senior General Görevleri 105 erycetin Silkroad Online 0 12 Aralık 2012 17:21

Sosyal Medya Uyarı
Bu bir DH iştirakidir.!
Bir forum sitesi olan whm.gen.tr webmaster forum sitemizde, forum kullanıcıları 5651 sayılı kanun'un ilgili maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan sorumludur, kullanıcı bazlı herhangi bir durumdan whm.gen.tr sitesi sorumlu değildir. Tüm hukuksal bildirimlerde bulunmak için info@whm.gen.tr adresi ile iletişime geçebilirsiniz bu çerçevede, whm.gen.tr yönetimi en geç 10 iş günü içerisinde dönüş yapacaktır.

RSS RSS 2.0 XML MAP HTML SiteMap