Whm Cpanel Forumu - Webmaster Panel Destek Forumu

Go Back   Whm Cpanel Forumu - Webmaster Panel Destek Forumu > Robotlar > Google > Adsense Güncel

Adsense Güncel Google Adsense haberleri ve son olaylar

Doping Hosting
User Tag List

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 30 Kasım 2013, 14:16
 
Üyelik tarihi: 28 Kasım 2013
Mesajlar: 256
Konular : 249
Yaş: 41
Ticaret Sayısı: (0)
Ticaret Memnuniyeti: (0%)
Standart AdSense politikaları: başlangıç kılavuzu

[h=1]Dileğimiz, AdSense'e katılan tüm yayıncıların, Google ile uzun ve başarılı bir iş ortaklığı sürdürmesidir. Bunun gerçekleşmesi için AdSense program politikalarıyla ilgili bilgi sahibi olmanız önemlidir. Politikalarımız hakkındaki bilgi seviyeniz ne kadar iyi olursa, Google reklamlarını görüntülediğiniz tüm sitelerin ve sayfaların bu politikalara tam olarak uygun olması o kadar mümkün olur.
Başlangıç olarak aşağıda, en önemli ve en sık ihlal edilen politikalardan bazıları üzerinde durduk. Burada sıralanan basit kurallar politikalarımızın kapsamlı bir listesi değildir. Ancak, bu kurallara uymak hesabınızın iyi sicilini korumanıza yardımcı olur:


[/h][h=3]Tıklamalar ve gösterimler[/h][h=1]Uzmanlarımız, yayıncılarımızın ve reklamverenlerimizin çıkarlarını korumak amacıyla hem otomatik sistemler kullanarak hem de manuel incelemeler yaparak, Google reklamlarının aldığı tıklamaları ve gösterimleri dikkatle izlemektedir. Bunu, reklamverenlerimizi, yapay olarak yükseltilen maliyetlerden koruyabilmek için yaparız. Sitelerinizin mümkün olan en yüksek kalitede trafik oluşturmasını sağlamak için yararlanabileceğiniz bazı yöntemler aşağıda belirtilmiştir:
 • Kendi Google reklamlarınızı tıklamayın.
  Sitenizde reklamı görüntülenen reklamverenlerden biriyle ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz, lütfen reklamın URL'sini doğrudan tarayıcınızın adres çubuğuna girin.
 • Hiç kimseden Google reklamlarınızı tıklamasını istemeyin.
  Sitenizde gösterilen Google reklamlarını tıklamaları için kullanıcıları teşvik etmek (doğrudan veya dolaylı olarak, kendi sitenizde, üçüncü tarafların sitelerinde veya e-posta yoluyla) kesinlikle yasaktır. Kullanıcılar Google reklamlarını daima, reklamı yapılan hizmetlerle ilgilendikleri için tıklamalıdır (sitenize para kazandırmak veya bir amaç doğrultusunda para toplamak ya da kendileri adına bir tür fayda sağlamak üzere değil).
 • Sitenize aldığınız reklamların yerini özenle seçin.
  Yayıncılar, reklamların yanlışlıkla tıklanmasına yol açmak için hiçbir zaman hilelere veya yanıltıcı uygulamalara başvurmamalıdır. Reklamlarınızın, sitenizde etkileşimli öğelerden uzağa doğru şekilde yerleştirildiğinden emin olun. Reklamlar, çevrelerindeki içeriği taklit etmemeli ve yanıltıcı başlıkların altına yerleştirilmemelidir.
  • Reklamlar ve sayfa denetimleri arasında yeterli alan bırakın. Örneğin, oyun içeren sitelerde, reklamları oyun denetimlerine çok yakın yerleştirmekten kaçınmaya çalışın. Genellikle, flash oynatıcı ve reklam arasında en az 150 piksellik bir mesafe bırakılmasını öneririz.
  • Geçiş sayfalarına, oyun arayüzlerine veya İnternet üzerinden yayınlanan videolar içeren sitelere lütfen içerik reklamları yerleştirmeyin. Video yayını yapan veya oyun oynanılan arayüzünüzden yer paylaşımı, yayın içi videolar veya ara yerleşimlerle para kazanmak istiyorsanız, lütfen Videolar için AdSense ve Oyunlar için AdSense'i inceleyin.

 • Sitenizin nasıl tanıtıldığının farkında olun.
  Yayıncıların, trafik satın alırken veya üçüncü taraflarla kampanyalar oluştururken çok dikkatli olması gerekir. Herhangi bir reklam ağıyla anlaşmadan önce, sitenizi hiçbir zaman pop-up'larda veya herhangi bir yazılım uygulamasının yürüttüğü işlemlerin sonucu olarak görüntülemeyeceklerinden emin olmalısınız. Ayrıca, herhangi bir çevrimiçi reklamcılık hizmetinden yararlanan yayıncıların Google'ın Açılış Sayfası Kalite Yönergeleri'ne uyması gerektiğini lütfen unutmayın.
 • Google Analytics'i kullanın.
  Henüz Google Analytics kullanmıyorsanız, site trafiğinizi daha iyi anlamak ve optimize etmek için bu hizmeti kurmanızı öneririz. Trafiğinizin nereden geldiğini bilmek, sitenizden en iyi şekilde yararlanma konusunda önemli bir yol katetmenizi sağlar. Google Analytics hakkında daha fazla bilgi edinmek için kendi sitesini ziyaret edin. Analytics YouTube kanalındaki yararlı videoları da izleyebilirsiniz.


[/h][h=3]İçerik yönergeleri[/h][h=1]Yayıncılar, reklamlarının gösterildiği tüm sayfalardaki içerikten sorumludur. İçerik, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriğeyer veren sitelerde olduğu gibi, başkası tarafından oluşturulmuş olsa bile bu sorumluluk geçerlidir.
 • Google reklamlarının görüntülendiği sayfalar/siteler için içerik sınırlamaları vardır.
  Google reklamları, yetişkinlere veya erişkinlere yönelik, kumarla ilgili, telif hakkıyla korunan, şiddet barındıran veyanefreti teşvik eden materyaller dahil olmak üzere, program politikalarımız tarafından yasaklanan hiçbir içerik türüyle birlikte görüntülenemez. Tüm sayfalarınızın bu politikalara uygun olmasını sağlamak sizin sorumluluğunuzdadır.
 • Benzersiz ve alakalı içeriğe sahip siteler oluşturun.
  Google, kullanıcılara herhangi bir yarar sağlamayan alanlara karşı önlem alacaktır. Google'ın Web Yöneticisi Yönergeleriile ilgili bilgi edinmek, aşağıda belirtilenler gibi, başarılı yayıncıların kullandığı bazı en iyi uygulamaları öğrenmenizi sağlayacaktır:
  • Alakalı ve kısa içeriğe odaklanın, zira Web sayfalarının içeriğine veya koduna aşırı sayıda, yinelenen veya alakasız anahtar kelimelerin eklenmesine izin verilmeyecektir.
  • Sitenizin Web sayfalarında gizli metin veya gizli bağlantılar kullanmaktan kaçının.


[/h][h=3]Reklam uygulaması[/h][h=1]Kod, hesabınızda oluşturulduktan sonra değiştirilmemeli ve pop-up'lar, yazılımlar veya Google'ı taklit eden siteler gibi AdSense politikalarına aykırı yerlere yerleştirilmemelidir.
 • AdSense kodunda değişiklik yapmayın.
  Kodunuzu oluşturmanızın ardından, herhangi bir nedenle kodun herhangi bir kısmını veya reklamların tasarımını, davranışını, hedeflerini veya yayınını, Google tarafından bunu yapmanıza özel olarak izin verilmedikçe değiştirmemenizi rica ediyoruz.
 • Pop-up komut istemleri veya otomatik yazılım yüklemeleri kullanmayın.
  Google İnternet'te kullanıcı deneyimini iyileştirmeye kararlıdır ve sorumlu yazılım ilkelerinin desteklenmesi bu çabanın bir parçasıdır. Google reklamlarını gösteren siteler, kullanıcılardan makinelerine yazılım yüklemelerini isteyemez. Yayıncılar, kullanıcıların tarayıcı ana sayfalarını otomatik olarak veya pop-up komut istemleri yoluyla değiştirmeye de çalışmamalıdır.
 • Google'ın ticari marka haklarına saygılı olun.
  Google sayfalarının çerçevelenmesi veya taklit edilmesi, Google Marka Özelliklerinin Kullanımına İlişkin Yönergelerimizile kesin olarak yasaklanmıştır. Buna ek olarak, yayıncılar, Google ticari markaları, logoları, Web sayfaları veya ekran görüntüleri gibi Google Marka Özelliklerini, Google'ın önceden izni olmaksızın kullanamaz.


[/h][h=3]Devre dışı bırakılmış reklamlar veya hesap:[/h][h=1]Sitenize veya hesabınıza yönelik reklamları devre dışı bırakmamız durumunda, bu reklamların yeniden etkinleştirilmesinin tek yolu bildirim e-postasını dikkatle okumak ve isteklerimize duyarlı olmaktır.
 • Duyarlı olun.
  Hesabınızla ilgili sizinle bağlantı kurmamızın gerekmesi ihtimaline karşı, hesabınızla ilişkilendirilmiş e-posta adresinin güncel olduğundan emin olun. Yayıncılardan AdSense ekibi tarafından gönderilen e-postaları dikkatle okumaları ve isteklerimize duyarlı olmaları rica edilir. Ancak, duyarlı olmak konuyla ilgili bize yazmanız gerektiği anlamına gelmez. Size bir siteyle ilgili sorunları bildirirsek, lütfen siteler ağınızın tamamının tüm AdSense politikalarımıza uygun olmasını sağlamak amacıyla başka sayfalardaki veya sitelerdeki sorunları gidermek için de vakit ayırın.
AdSense program politikalarına ve yukarıda belirtilen kurallara uygun hareket ettiklerinden emin olmak için, yayıncıları sürekli inceliyoruz. Reklam gösteren bir sitenin bu politikaları ihlal ettiğini düşünüyorsanız, lütfen bize bildirin.


[/h]
Alıntı ile Cevapla

Reklam
Doping Hosting
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesajlar
Kredi Hakkında Hersey - www.kredi.in SeOptimizasyon İnternetin Yenileri Yeni Açılan Siteler 0 02 Nisan 2014 02:36
Paypal APi Nasıl Alınır? Paypal Api İmzası Oluşturma ~:/reboot WHM Danışmanlık Servisi Sunucu Danışmanlığı 0 03 Mart 2014 18:59
Malware Saldırısı - Saldırılan Site ve Çözüm Yolları ~:/reboot Sunucu Güvenliği 0 27 Ağustos 2013 11:13
masa kiralama cakal1010 Bilgi Paylaşım Arşivi 0 03 Haziran 2013 15:27
Swiss Design – İsviçre Usulü Tasarım erycetin Wordpress Temaları Ücretsiz 0 31 Mart 2013 12:36

Sosyal Medya Uyarı
Bu bir DH iştirakidir.!
Bir forum sitesi olan whm.gen.tr webmaster forum sitemizde, forum kullanıcıları 5651 sayılı kanun'un ilgili maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan sorumludur, kullanıcı bazlı herhangi bir durumdan whm.gen.tr sitesi sorumlu değildir. Tüm hukuksal bildirimlerde bulunmak için info@whm.gen.tr adresi ile iletişime geçebilirsiniz bu çerçevede, whm.gen.tr yönetimi en geç 10 iş günü içerisinde dönüş yapacaktır.

RSS RSS 2.0 XML MAP HTML SiteMap