Whm Cpanel Forumu - Webmaster Panel Destek Forumu

Go Back   Whm Cpanel Forumu - Webmaster Panel Destek Forumu > Genel Kürsü > Kategorisizler

Kategorisizler Kategoriyi bulamadınmı o zaman burada paylaş

Doping Hosting
User Tag List

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 30 Kasım 2013, 20:19
 
Üyelik tarihi: 28 Kasım 2013
Mesajlar: 256
Konular : 249
Yaş: 41
Ticaret Sayısı: (0)
Ticaret Memnuniyeti: (0%)
Standart Arama operatörleri

[h=1][/h] Temel arama ipuçlarımızı kullandığınız halde aradığınızı yine de bulamıyorsanız bir arama operatörü kullanmayı deneyin. Gördüğünüz sonuçlar üzerinde daha fazla denetim sahibi olmak için bu simgeleri veya kelimeleri Google arama kutusundaki arama terimlerinize ekleyin. Operatörleri ezberlemekle uğraşmayın. Bu aramaların birçoğunu oluşturmak için Gelişmiş Arama sayfasını kullanabilirsiniz.
Operatör kullanarak arama yaparken, operatör ile sorgunuzun arasına boşluk eklemeyin. site:hurriyet.com.tr araması sonuç verirken site: hurriyet.com.tr araması işe yaramaz.
[TABLE="class: nice-table wide no-stripes"]
[TR]
[TD]Tam olarak bir kelimeyi veya kelime öbeğini arama
"arama sorgusu"[/TD]
[TD]Tam olarak bir kelimeyi veya kelime grubunu aramak için tırnak işaretlerini kullanın. Bu seçenek, şarkı sözleri veya bir mısra ararken yararlı olur.
"bütün dünya kardeş olsa" İpucu: Bunu yalnızca çok kesin bir kelime veya kelime öbeğini arıyorsanız kullanın. Aksi halde, yanlışlıkla yararlı sonuçları hariç tutabilirsiniz.
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Bir kelimeyi hariç tutma
-sorgu[/TD]
[TD]Bir kelimeyi içeren tüm sonuçları hariç tutmak için ilgili kelimenin veya sitenin önüne bir tire (-) ekleyin. Bu özellikle, otomobil markası olan Jaguar ile hayvan olan jaguar gibi eş anlamlı kelimeler açısından yararlıdır. jaguar hız -araba veya pandalar -site:wikipedia.org
İpucu: Ayrıca, diğer operatörleri kullanarak sonuçları (örneğin, belirli bir siteden alınan tüm sonuçları) hariç tutabilirsiniz.
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Bir site veya alan içinde arama
site:sorgu[/TD]
[TD]Belirli bir web sitesinden daha fazla sonuç almak istiyorsanız, sorgunuza site: ifadesini ekleyin. Örneğin, aşağıdaki gibi bir sorguyla Hürriyet web sitesinde "olimpiyatlar"ın geçtiği tüm yazıları bulabilirsiniz:
olimpiyatlar site:hurriyet.com.tr İpucu: Ayrıca, .org veya .edu gibi belirli bir üst düzey alanda ya da .de veya .jp gibi ülke üst düzey alanında da arama yapabilirsiniz.
olimpiyatlar site:.gov.tr
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Bir URL'ye bağlanan sayfaları arama
link:sorgu[/TD]
[TD]Belirli bir sayfaya bağlanan sayfaları bulmak için link: operatörünü kullanın. Örneğin, google.com.tr'ye bağlanan tüm sayfaları bulabilirsiniz.
link:google.com.tr İpucu: google.com.tr/images gibi belirli sayfalara bağlantıları da arayabilirsiniz.
link:google.com.tr/images
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Bir URL'ye benzeyen sayfaları arama
related:sorgu[/TD]
[TD]Zaten bildiğiniz bir URL'ye benzeyen siteleri bulmak için, related: operatörünü kullanın. Örneğin, Hürriyet gazetesiyle alakalı siteleri aradığınızda, ilginizi çekebilecek diğer haber sitelerini bulursunuz.
related:hurriyet.com.tr[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Bir "boşluk doldurma" ekleme
sorgu * sorgu[/TD]
[TD]Bilinmeyen veya joker terimler için bir yer tutucu olarak sorgu içinde yıldız işareti (*) kullanın. Söz konusu tam kelime öbeğinin varyasyonlarını bulmak veya bir kelime öbeğinin ortasındaki kelimeleri hatırlamak için tırnak işaretleriyle kullanın.
"ak * kara * içindir"[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Kelimelerden herhangi birini arama
sorgu OR sorgu[/TD]
[TD]Birkaç kelimeden yalnızca birine sahip olabilecek sayfaları aramak isterseniz, kelimeler arasına OR (büyük harfle) operatörünü ekleyin. OR olmazsa, sonuçlarınız genellikle yalnızca her iki terimle de eşleşen sayfaları gösterir.
dünya kupası ev sahibi 2014 OR 2018 İpucu: Birkaç kelime öbeğinin herhangi birini aramak için kelime öbeklerini tırnak içine alın.
"dünya kupası ev sahibi 2014" OR "dünya kupası ev sahibi 2018"
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Bir sayı aralığını arama
sayı..sayı[/TD]
[TD]Tarihler, fiyatlar ve ölçümler gibi belirli bir aralıktaki sayıları içeren sonuçları görmek için sayıları araya boşluk koymadan iki nokta (..) ile ayırın.
kamera $50..$100 İpucu: Bir üst maksimum veya bir alt minimum değeri belirtmek için iki noktayı yalnızca bir sayıyla kullanın.
lig şampiyonları ..2000
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[h=3]İstisnalar[/h] Çoğu arama kuralının, kullanıcıların yaygın bir şekilde aradıkları yöntemleri karşılama konusunda istisnaları vardır. Örneğin, Google 34 * 87 sorgusunda, yıldızı "boşlukları doldurma" operatörü olarak yorumlamak yerine hesap makinesi sonuçlarını gösterir. Genel olarak, çoğu noktalama işareti ve özel karakter göz ardı edilir. Bununla birlikte, aramalarda tanınan noktalama işaretleri ve simgeler listesi gitgide büyümektedir.
Alıntı ile Cevapla

Reklam
Doping Hosting
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesajlar
Hosting Gösterim Sayfalarında Bunu Nasıl Kaldırabilirim? esntpli WHMCS 2 10 Mayıs 2014 23:39
Kazandıran İddaa Sitesi TuranPak İnternetten Para Kazanma 0 27 Mart 2014 14:27
HijackThis 2.04 erycetin Bilgisayar Güvenliği 0 14 Nisan 2013 12:20
İlahi Dinleme Scripti (Youtube Tabanlı) Mp3 Dinleme Olarakta Kullanılr erycetin Ücretsiz Scriptler 0 02 Nisan 2013 19:45

Sosyal Medya Uyarı
Bu bir DH iştirakidir.!
Bir forum sitesi olan whm.gen.tr webmaster forum sitemizde, forum kullanıcıları 5651 sayılı kanun'un ilgili maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan sorumludur, kullanıcı bazlı herhangi bir durumdan whm.gen.tr sitesi sorumlu değildir. Tüm hukuksal bildirimlerde bulunmak için info@whm.gen.tr adresi ile iletişime geçebilirsiniz bu çerçevede, whm.gen.tr yönetimi en geç 10 iş günü içerisinde dönüş yapacaktır.

RSS RSS 2.0 XML MAP HTML SiteMap