Whm Cpanel Forumu - Webmaster Panel Destek Forumu

Go Back   Whm Cpanel Forumu - Webmaster Panel Destek Forumu > Genel Kürsü > Kategorisizler

Kategorisizler Kategoriyi bulamadınmı o zaman burada paylaş

Doping Hosting
User Tag List

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 30 Kasım 2013, 20:06
 
Üyelik tarihi: 28 Kasım 2013
Mesajlar: 256
Konular : 249
Yaş: 41
Ticaret Sayısı: (0)
Ticaret Memnuniyeti: (0%)
Standart Google Apps for Teams kapatılıyor

[h=1][/h] [h=3]Google Apps for Teams'e ne oluyor?[/h] Google Apps for Teams, doğrulanmış bir işletme veya okul e-posta hesabına sahip olanların Google Apps'ı kullanmasına ve destek için BT bölümlerine veya alan adı yöneticilerine başvurmaları gerekmeden Google Drive dosyalarında, Google Takvim'de ve Google Talk'ta ortak çalışma gerçekleştirmesine olanak tanımıştır.
Google Apps for Teams'i 4 Eylül 2012 tarihinde resmi olarak kapatacağımızı duyuruyoruz.
[h=3]Google Apps for Teams kapatıldıktan sonra Google Apps for Teams hesabıma ne olacak?[/h] Kapatıldıktan sonra tüm Google Apps for Teams hesapları kişisel Google Hesapları haline gelecektir. Mevcut bir Google hesabı ile bir çakışma söz konusu ise kullanıcı adı, kullanici%alanadi.com@te.gtempaccount.com şeklinde değişir. Kullanıcı adlarının değişip değişmemesinden bağımsız olarak kullanıcıların, daha önce kullandıkları /a/alanadi.com URL'lerinin yerine drive.google.com ve sites.google.com gibi normal oturum açma sayfalarında oturum açmaları gerekir.
Google Apps for Teams hesapları kişisel Google Hesapları haline geldiğinde ve başka bir işlem gerekiyorsa (örneğin, Google Sites sayfalarınızın kopyalanması) kullanıcıları bununla ilgili olarak e-posta yoluyla bilgilendiririz.
Geçişten sonra kullanıcıların Gmail'e geçiş yaparak veya birincil adreslerini Gmail haricindeki bir adresle değiştirerek kullanıcı adlarını değiştirmeleri gerekir. Kullanıcıların, kullanıcı adlarını değiştirmeden önce açmış olabilecekleri diğer tüm Google Hesaplarından çıkış yapmalarını öneriyoruz.
[h=3]Google Takvim, Google Dokümanlar, Google E-tablolar ve Google Slaytlar gibi Google Apps for Teams hesabı ürün verilerime ne olacak?[/h] Çakışan bir hesabınız yoksa:
Önceden Google Apps for Teams ile birlikte kullandığınız mevcut Google Takvim, Google Dokümanlar, Google E-tablolar, Google Slaytlar ve Google Talk bilgilerinizle e-posta adresinizi kulanmaya devam edebilirsiniz ancak artık Google Apps Hesabınızla Picasa, Blogger ve daha birçok Google ürünü de dahil olmak üzere Google'ın sunduğu tüm avantajlardan yararlanma olanağına da sahipsiniz. Not: Google Sites'ı kullanıyorsanız daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki bölüme göz atın.
Çakışan bir hesabınız varsa:
Daha önceden, kişisel bir Google Hesabıyla aynı adı taşıyan bir Google Apps for Teams hesabına sahiptiniz. Google Apps for Teams sona erdiğinden, eski Google Apps for Teams hesaplarının tüm Google hizmetlerine erişimi olan kişisel Google Hesaplarına geçişini yapıyoruz. İki Google Hesabı aynı ada sahip olamayacağından, eski Google Apps for Teams hesabınız kullanici%alanadi.com@te.gtempaccount.com olarak yeniden adlandırıldı.
YouTube, Blogger, Picasa, AdWords ve Checkout gibi ürünler için kullanmış olabileceğiniz kişisel Google Hesabınız değişmeyecek ve kullanıcı adı ve şifresi değişmeden kalacaktır.
Endişelenmeyin; her iki hesaptaki verileriniz halen güvendedir. Hesaplar arasında veri taşımak istiyorsanız lütfen veri taşıma makalesine göz atın. Ayrıca kullanici%alanadi@te.gtempaccount.com ve orijinal Google Apps for Teams hesap şifrenizle //www.google.com/accounts/ üzerinde oturum açtıktan sonra bu geçici adresten eski Google Apps for Teams hesabınızı yeniden adlandırma seçeneğine de sahip olursunuz. Not: Google Sites'ı kullanıyorsanız daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki bölüme göz atın.
[h=3]Google Apps for Teams hesabımın Google Sites bilgilerini saklamak için hangi adımları uygulamam gerekiyor?[/h] Google Apps for Teams hesabınızda oluşturduğunuz Google Sites sitesini saklamak istiyorsanız sitelerinizi 15 Ekim 2012 tarihine kadar diğer bir Google Hesabı'na kopyalamak için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekir. Google Apps for Teams sona erdiğinde Google Sites sitenizin adının değiştirilmesi gerektiğini unutmayın:
 1. Sahibi olduğunuz ve kopyalamak istediğiniz Google Sites sitesini ziyaret edin. Daha önce kullandığınız Google Apps for Teams Siteleri URL'sinde oturum açarak Google Apps for Teams sitelerinizin bir listesini görebilirsiniz: //sites.google.com//a/alanadi.com.
 2. Sitenizin en üstünde yer alan Diğer'i tıklayın ve Paylaşım ve İzinler'i seçin.
 3. Kişi ekle bölümünde, Siteleri paylaşmak istediğiniz Google Hesabının e-posta adresini girin. Bu e-posta adresi, zaten sahip olduğunuz bir adres olmalıdır. Siteye kopyalamak amacıyla erişebilmeniz için bu hesabı sitelerin sahibi haline getirmeniz gerekir. Bunu, sağ taraftaki Düzenleyebilir ifadesini tıkladıktan sonra Sahibi seçeneğini belirleyerek gerçekleştirebilirsiniz.
 4. Paylaş ve Kaydet'i seçin.
 5. 3. adımda Siteleri paylaştığınız ve Sitelerin sahibi haline getirdiğiniz e-posta adresini kullanarak //sites.google.com/ adresinden Google Sites'ta oturum açın.
 6. Sitenizin en üstünde yer alan Diğer'i tıklayın ve Siteyi yönet'i seçin.
 7. Site ayarları bölümünün Genel sayfasında bulunduğunuzdan emin olun.
 8. Bu Siteyi Kopyala düğmesini tıklayın.
 9. Site adını girin ve Siteyi kopyala'yı tıklayın. Siteleri kopyalama işleminin birkaç dakika sürebileceğini unutmayın. Lütfen Google Sites siteleri kopyalanana kadar bekleyin.
Sitelerinizi 15 Ekim 2012 tarihinden önce kopyalamak için yukarıdaki talimatları uygulamayı unutmayın. Sitelerinizi 15 Ekim 2012 tarihinden önce kopyalamazsanız sitelerinizdeki tüm verilere erişimi kaybedersiniz. Sitelerinizi kopyaladıktan sonra orijinal Google Apps for Teams sitelerini silebilirsiniz.
[h=3]Paylaşılan Google Dokümanlarıma ne olacak?[/h] Google Dokümanlar'ı, kullanıcılarla tek tek değil de tüm alan adınızla paylaştıysanız ve kapatma işleminden sonra erişimi yeniden kazanmalarını isterseniz bu dokümanları alan adınızın kullanıcılarıyla tek tek paylaşmanız gerekir. Kullanıcılarla tek tek paylaşılan tüm dokümanlar beklenilen şekilde paylaşılmaya devam eder.
[h=3]Birincil takvimimi Google Apps for Teams alan adımla paylaştıysam ne olacak?[/h] Birincil Google Takviminizi kullanıcılarla tek tek değil de tüm alan adınızla paylaştıysanız, birincil takviminizi bu kullanıcılarla paylaşmanız ya da bir Google Grubu oluşturup birincil takviminizi paylaşmak istediğiniz tüm kullanıcıları bu gruba eklemeniz gerekir. Birincil takviminiz, "Takvimlerim" bölümünde ilk sırada yer alan takviminizdir ve Google Takvim'e ilk kez giriş yaptığınızda varsayılan olarak gösterilir. Kullanıcılarla tek tek paylaşılan birincil takvimler beklenilen şekilde paylaşılmaya devam eder.
[h=3]Google Apps for Teams'den Google Apps İşletme Sürümü'ne veya Google Apps Eğitim Sürümü'ne geçiş yapabilir miyim?[/h] Google Apps for Teams için kullandığınız alan adının sahibi sizseniz Google Apps İşletme Sürümü'ne geçiş yapabilirsiniz. Google Apps Eğitim Sürümü ile ilgileniyorsanız Google Apps Eğitim Sürümü ile ilgili sıklıkla sorulan sorularımıza göz atın.
[h=3]Artık Google Apps for Teams hesabıma ihtiyaç duymuyorsam ne olacak?[/h] Google Apps for Teams sona erdikten ve hesabınız bir tüketici Google Hesabı haline geldikten sonra, içindeki hiçbir veriye artık ihtiyaç duymadığınızdan eminseniz hesabınızı silebilirsiniz.
Google Hesabınızı silmek için şu adımları uygulayın:
 1. Google Hesapları ana sayfasında oturum açın.
 2. Hesabınızı silmek için Hesabı kapat ve hesapla ilişkili tüm hizmetleri ve bilgileri sil seçeneğini tıklayın. Sayfanın alt taraflarında bu bağlantıyı görmüyorsanız bu, hesabınızın büyük olasılıkla bir kuruluş veya şirket yoluyla oluşturulduğu anlamına gelir. Hesabınızı silmek için alan adı yöneticinizle görüşün.
 3. Hesabı silme işleminizi onaylayın. Bunu yapmak için şu iki seçenekten birini belirlemeniz gerekir: "Evet, hesabımı silmek istiyorum" ve "Evet, bekleyen finansal işlemler nedeniyle tahakkuk eden tüm masraflardan hâlâ sorumlu olduğumu kabul ediyorum". (Google'ın AdWords ve Google Checkout gibi ücretli herhangi bir hizmetini kullanmadıysanız veya bu ürünlerle ilgili bekleyen finansal işleminiz yoksa ikinci seçeneği güvenle belirleyebilirsiniz).
Alıntı ile Cevapla

Reklam
Doping Hosting
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesajlar
İnternet Sitelerinde Ele Alınan Konular 3rdew İnternetin Yenileri Yeni Açılan Siteler 0 02 Mayıs 2014 18:52
Zetix erycetin Wordpress Temaları Ücretsiz 0 07 Nisan 2013 15:15
Beylikdüzü , Kadıköy kombi servisi hizmeti cengiz5230 Hizmet Siteleri 0 10 Aralık 2012 14:54

Sosyal Medya Uyarı
Bu bir DH iştirakidir.!
Bir forum sitesi olan whm.gen.tr webmaster forum sitemizde, forum kullanıcıları 5651 sayılı kanun'un ilgili maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan sorumludur, kullanıcı bazlı herhangi bir durumdan whm.gen.tr sitesi sorumlu değildir. Tüm hukuksal bildirimlerde bulunmak için info@whm.gen.tr adresi ile iletişime geçebilirsiniz bu çerçevede, whm.gen.tr yönetimi en geç 10 iş günü içerisinde dönüş yapacaktır.

RSS RSS 2.0 XML MAP HTML SiteMap