Whm Cpanel Forumu - Webmaster Panel Destek Forumu

Go Back   Whm Cpanel Forumu - Webmaster Panel Destek Forumu > Genel Kürsü > Kategorisizler > Ders Notları

Ders Notları Tüm Ders notlarınızı paylaşabilirsiniz

Doping Hosting
User Tag List

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 05 Kasım 2013, 20:54
Administrator
 
Seçiniz Şubesi
Üyelik tarihi: 09 Ekim 2012
Mesajlar: 1.294
Konular : 925
Yaş: 35
Ticaret Sayısı: (0)
Ticaret Memnuniyeti: (0%)
Standart Açık Öğretim Bilgisayar Programcılığı Nasıl Okurum ?

Arkadaşlar bilgisayar programcılığı okumak isteyip okuyamayan arkadaşlar için mükemmel bi' fırsat var.
Atatürk üniversitesi Açık öğretim fakültesinde bilgisayar programcılığı bölümü mevcut.
Atatürk Üniversitesi
İsterseniz ön lisans lisans diplomanızla ikinci üniversite olarak yazılın. İster anadolu üniversitesi aöf sistemine kayıt olup aöf belgenizi erzuruma yollayın öyle bilgisayar programcılığına kaydolun.
*** ÖSYM tercihleriyle atatürk üni aöf bilgisayar programcılığına almıyor.
*** Örgün isterseniz TIP Okuyun ya da anadolu aöf yazın kaydolun. Öğrenci belgenizle ikinci üni olarak kayıt yaptırın.
2. Üniversite Nedir?
2. Üniversite Nedir?
Başvurabilecekler
2013-2014 eğitim öğretim yılında öğrenci belgesi (önlisans-lisans okuyor olmak yani) ya da önlisans lisans diplomanız(mezuniyet) olması yeterli kayıt için. anadolu aöf istanbul aöf öğrenci belgesi de kayıt için yeterli. Gerisi teferruat.


1)Örgün öğretimin herhangi bir programına ÖSYM tarafından yerleştirilenler ile bu programlardan mezun olanlar,


2)ÖSYM'nin Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer alan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki üniversitelerde okuyan öğrenciler,


3)Yükseköğretim kurumları tarafından yapılan yabancı uyruklu öğrenci seçme sınavı ile Türkiye'deki üniversitelere yerleştirilen yabancı uyruklu öğrenciler,


4)Uyruğundan biri T.C. olup yurt dışı yükseköğretim kurumlarını bitirerek Yükseköğretim Kurulu Başkanlığından denklik belgesi alanlar,


5)Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'nde halen öğrenim görmekte olanlar ile buradan mezun olan öğrenciler,


DÖNEMLİK 290 TL Senelik 580 TL yapar 580+2 yıl = 1160 TL


DERS İÇERİĞİ

Neden bu bölümün eğitimini almalısınız?
Kimi mühendislik, kimi tıp, kimi hukuk herkes bir şekilde üniversite-okuyor mezun. Ama alanımız dışında az çok web işlerinden anlıyoruz. Bunun eğitimini almak için kaçırılmayacak bir fırsat olduğunu düşünüyorum. + Diploma ne olsun. Bilgisayar bildiğimizi gidip halk eğitimden mebden aldığımız saçma sapan diplomayla mı kanıtlayacağız? EN güzel yol bu yol. Gidip örgün okusanız iki sene yurt, para vs.vs.vs. sıkıntı. Ne kadar yeterliler hepimiz biliyoruz. Uzaktan eğitimde sıkıntı harç ücreti yüksek sınavlar için merkez şehre gitmek gerekiyor. AÖF başka dünya, her şey bizim için düşünülmüş çok rahat.


+ Yaş geldi bilmem kaça kardeşim bu sektörden ilerlemek isteyeceksiniz belki. Eğitimin dışında üzerine çok şey kattın? İlerlemek istiyorsun..
DGS ile geçiş yapabileceğiniz lisans bölümleri;Sınavlar nasıl olacak?
Vize internet üzerinden %20-%30 mu ne etkili. Final ise aşağıdaki merkezlerde yapılacak
http://ikinciuniversite.atauni.edu.t...2iltekrenk.jpg


Kayıt için erzuruma gitmeye gerek yok. Posta yoluyla kayıt var.


SIK SORULAN SORULAR
İkinci Üniversite kapsamında fakültenize kayıt yaptırmak için hangi şartlara sahip olmam gerekmektedir?
Herhangi bir yükseköğretim programından mezun olan veya herhangi bir yükseköğretim programında halen kayıtlı olan öğrenciler fakültemiz bünyesinde yer alan ve kayıtlı veya mezun oldukları alan dışında bulunan lisans veya ön lisans programlarına kayıt yaptırabilirler. 2013-2014 eğitim-öğretim yılında YGS veya LYS sonuçlarına göre herhangi bir Yükseköğretim kurumuna yerleştirilen öğrencilerde bu kapsamda kayıt yaptırabilirler.


• Örgün bir yükseköğretim programına yerleşmiş olanlar ya da mezun olanlar açıköğretim programına kayıt yaptırabilirler mi?


Herhangi bir örgün öğretim programına yerleştirilmiş olanlar ya da bu programlardan mezun olanlar, Fakültemiz bünyesinde yürütülmekte olan, kendi alanları dışındaki bir açıköğretim programına kayıt yaptırabilirler.


• Fakültenizde İkinci Üniversite kayıtları ne zaman ve nasıl yapılacaktır?


İkinci Üniversite kapsamında yapılacak olan kayıtların kapsam ve koşulları 2. Üniversite Nedir? web sayfasından duyurulacak ve kayıtlar Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden (http://obs.atauni.edu.tr) alınacaktır.


• İkinci Üniversite imkânından kimler yararlanamazlar?


a) Bir yükseköğretim programından mezun olamayanlar,
b) Herhangi bir örgün yükseköğretim programında kaydı bulunmayanlar,
İkinci üniversite imkânından yararlanamazlar.


İkinci Üniversite kapsamında kayıt yaptırdığımda Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkısını (harç miktarını) 100% fazla ödemem mi gerekiyor?
İkinci üniversite kapsamında kayıt yaptıracak öğrencilerin ödeyecekleri Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkısı ile ilgili yapılacak uygulama; Bakanlar Kurulu tarafından yayınlanması beklenilen "2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılında Yükseköğretim Kurumlarında Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkısı Olarak Alınacak Katkı Payları ve Öğrenim Ücretlerinin Tespitine Dair Karar" hükümlerine veya bu konu ile ilgili yapılması muhtemel mevzuat değişikliğine bağlı olarak gerçekleştirilecektir.


Yükseköğrenimimi sürdürmek için bir yükseköğretim kurumuna kayıtlıyım, ancak kayıtlı olduğum bu yükseköğretim kurumunda 2013-2014 eğitim-öğretim yılı için kayıt yeniletme işlemi yaptırmadım. Bu durumda ikinci üniversite kapsamında Fakültenize kayıt yaptırabilir miyim?
Herhangi bir Yükseköğrenim programında kayıtlı olduğunuzu gösteren bir belge ile kayıt yaptırabilirsiniz. İkinci Üniversite kapsamında kayıt yaptırabilmeniz için aktif öğrenci olmanız gerekmektedir.


Şuan bir yükseköğrenim programında kayıtlıyım. İkinci Üniversite kapsamında Fakültenize kayıt yaptıracağım. Halen kayıtlı olduğum yükseköğretim kurumundan kaydım silindiğinde fakültenizden de kaydım silinir mi?
İkinci üniversite kapsamında Fakültemize kayıt işleminiz yapıldıktan sonra, halen kayıtlı olduğunuz yükseköğrenim programından kaydınızın silinmesi Fakültemizde kazanmış olduğunuz öğrencilik hakları açısından bir problem teşkil etmeyecektir. Ancak askerlik konusu ile ilgili olarak yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri uygulanır.


Açıköğretim programlarına kayıt yaptıran erkek öğrencilerin askerlik işlemleri nasıl yürütülmektedir?
Açıköğretim programına kaydolan erkek öğrencilerin askerlik işlemleri, örgün öğretimdeki statülerine göre yürütülmektedir. Açıköğretim programlarına kayıt yaptırdıktan sonra örgün öğretimden kaydını sildiren öğrenciler, bu durumlarını belgelendirmek koşuluyla askerlik işlemleri dâhil tüm öğrencilik hizmetinden yararlanmaktadırlar.


İkinci Üniversite kapsamında Fakültenize kayıt yaptırmak istiyorum. Kayıtlar sırasında askerlik durum belgesi isteniyor mu?
İkinci üniversite kapsamında kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerden askerlik durum belgesi istenmeyecektir. Bu öğrencilerin askerlik hizmetleri kayıtlı oldukları örgün programlardaki kayıtlarına göre yürütülmektedir.


Halen bir örgün öğretim programında öğrenimimi sürdürmekteyim. Aynı zamanda fakültenize de İkinci Üniversite kapsamında kayıt yaptırdıktan sonra, örgün öğretim programındaki kaydımı sildirdiğimde askerlik işlemlerimi nasıl ve nereden yürüteceğim?
Örgün öğretim programından alacağınız kayıt silme yazısı ve askerlik şubenizden alacağınız durumunuzu gösteren bir belge ile Dekanlığımıza başvurmanız halinde, durumunuz incelenecek ve askerlik işlemleriniz Dekanlığımız tarafından yürütülecektir.


Yabancı uyruklu öğrenciyim. YÖS sınavı ile bir yükseköğrenim programına yerleştirildim. İkinci Üniversite kapsamında fakültenize kayıt yaptırabilir miyim?
YÖS sınavı sonucunda bir yükseköğrenim programında kayıtlı öğrenci olduğunuz için fakültemize kayıt yaptırabilirsiniz.


• T.C uyruklu olarak yurt dışında yer alan bir yükseköğretim kurumundan mezun oldum. İkinci Üniversite kapsamında Fakültenize kayıt yaptırabilir miyim?


Yurt dışında bitirmiş olduğunuz yükseköğretim programıyla ilgili olarak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'ndan alacağınız denklik belgesi ile başvurmanız halinde İkinci üniversite kapsamında kaydınız yapılacaktır.


Halen yurt dışında bir yükseköğretim kurumunda Türk Vatandaşı olarak öğrenim görmekteyim. İkinci üniversite kapsamında fakültenize kayıt yaptırabilir miyim?
Yurt dışındaki sürdürmekte olduğunuz yükseköğrenim programından mezun olduktan sonra yükseköğretim kurumundan alacağınız denklik belgesiyle fakültemize ikinci üniversite kapsamında kayıt yaptırabilirsiniz.


• Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki üniversitelerde okuyanlar da açıköğretim programlarına kayıt yaptırabilirler mi?


ÖSYM'nin Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nda yer alan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki üniversitelerde okuyan öğrenciler de İkinci Üniversite hakkından yararlanırlar.


Halen Fakülteniz bünyesinde yer alan programlardan birinde kayıtlı öğrenciyim. Fakülteniz bünyesinde yer alan başka bir programa İkinci üniversite kapsamında kayıt yaptırabilir miyim?
Fakültemiz bünyesinde yer alan programlardan yalnızca birine kayıt yaptırarak öğreniminize devam edebilirsiniz. İki programda aynı anda kayıtlı olmanız mümkün değildir. İkinci Üniversite kapsamında kayıt yaptırmanız için şuanda kayıtlı olduğunuz programdan mezun olmanız gerekmektedir.


Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinden mezun oldum. İkinci Üniversite kapsamında Fakültenize kayıt yaptırabilir miyim?
Mezun olduğunuz alan dışında olmak şartı ile Fakültemiz bünyesinde yar alan lisans veya ön lisans programlarına kayıt yaptırabilirsiniz.


Anadolu üniversitesi açıköğretim / uzaktan eğitim sisteminde eğitim veren bir programda kayıtlı öğrenciyim. İkinci Üniversite kapsamında fakültenize kayıt yaptırabilir miyim?
Kayıtlı olduğunuz alan dışında olmak şartı ile Fakültemiz bünyesinde yar alan lisans veya ön lisans programlarına kayıt yaptırabilirsiniz.


Kayıtlar nasıl olacak?
İkinci üniversite için ön kayıtlar 01 Temmuz - 25 Ekim 2013 tarihi mesai bitimine kadar Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden yapılacaktır.


Kesin kayıt işlemleri ise ön kayıtlara bağlı olarak 02 Eylül - 25 Ekim 2013 tarihleri arasında Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden yapılacaktır.


Kayıt için istenilen belgeler;


Kayıt Bilgi Formu (Öğrenci Bilgi Sisteminden yapılacak kayıt işlemi sonuna alınacaktır.)
Öğrenim belgesi
Halen bir yükseköğretim kurumunda öğrenim görmekte olan öğrenciler lise diplomalarının onaylı bir sureti ile ilgili yükseköğretim kurumundan alacakları öğrenci belgesini göndereceklerdir.
Herhangi bir yükseköğretim kurumundan mezun olan öğrenciler mezun oldukları kurumdan aldıkları yüksek öğrenim diplomasının tasdikli suretini göndereceklerdir.
Vesikalık fotoğraf (4 Adet)
Askerlik belgesi (Erkek öğrencilerden askerlikle ilişikleri olanlar)
Sağlık Raporu (Varsa özürlü öğrencilerden özür grubunu ve özür derecesini bildiren)


Ön kayıt yapıyorsunuz, kesin kayıt zamanı harç ücretini ödeyip yukarıdaki evrakları erzuruma yolluyorsunuz.


İLETİŞİM
E-posta : ikinciuniversite@atauni.edu.tr
Web : 2. Üniversite Nedir?
Çağrı Mrk. : 444 92 82
Fax : 442 236 17 16
Adres : Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Dekanlığı 25140 Yakutiye / ERZURUM.
__________________
''Kendi planlarımızı yapıyorduk, ama kaderin de planları olduğunu unutmuştuk..''\Dostoyevski\
Alıntı ile Cevapla

Reklam
Doping Hosting
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesajlar
mircrosoft word indir ve kur ~:/reboot Office-Word-Excel 1 23 Mayıs 2015 10:46
Diyet degaussbilisim Kategorisizler 0 24 Eylül 2013 19:13
Siemens Beyaz Eşya Servisi Gizemli LORD İnternetin Yenileri Yeni Açılan Siteler 0 01 Temmuz 2013 20:55
Pixel Blogging erycetin Wordpress Temaları Ücretsiz 0 07 Nisan 2013 15:06
Türk'ler neden Facebook'u çok sevdi? erycetin Facebook 0 13 Aralık 2012 17:02

Sosyal Medya Uyarı
Bu bir DH iştirakidir.!
Bir forum sitesi olan whm.gen.tr webmaster forum sitemizde, forum kullanıcıları 5651 sayılı kanun'un ilgili maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan sorumludur, kullanıcı bazlı herhangi bir durumdan whm.gen.tr sitesi sorumlu değildir. Tüm hukuksal bildirimlerde bulunmak için info@whm.gen.tr adresi ile iletişime geçebilirsiniz bu çerçevede, whm.gen.tr yönetimi en geç 10 iş günü içerisinde dönüş yapacaktır.

RSS RSS 2.0 XML MAP HTML SiteMap