WHM - Webmaster Panel ve IRC Destek Forumu

Go Back   WHM - Webmaster Panel ve IRC Destek Forumu > Whm Giriş > AWBS

AWBS AWBS panel hakkında herşey

Doping Hosting
User Tag List

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 29 Kasım 2013, 23:39
 
Üyelik tarihi: 28 Kasım 2013
Mesajlar: 256
Konular : 249
Yaş: 41
Ticaret Sayısı: (0)
Ticaret Memnuniyeti: (0%)
Standart İşleme Siparişler

[h=3]İş Kuyruğu[/h] Iş kuyruğunda yeni hosting ve domain siparişler için kontrol edin. Herhangi bir iş (onay bekleyen) bekleyen açık işler veya başarısız işler varsa yönetici ana sayfasında Hızlı Uyarılar kutusundaki 'İş Kuyruğu' kırmızı gösterecektir.


Hızlı Uyarılar kutusunda İş Kuyruğu linke tıklayın ya da iş kuyruğunu girmek için sol menüde sıra Yöneticisi linke tıklayın.


Bekleyen İşler:
Bekleyen iş kuyruğunda Siparişler onay veya jenerik (non desteklenen) modülünü bekliyor.

Açık İşler:
Zaman açık iş kuyruğunda siparişler otomatik olarak çalışır master_cron.php cron çalışır. Fatura ödenene kadar açık faturalar ile Siparişler çalışacak olmayacaktır.


İşleme İşler:
Onlar işleme sırasında emirleri, sadece işlem kuyruğunda olacaktır. Olanlar ile herhangi bir şey yapmaya gerek yoktur. Emir işlem kuyruğunda kalırsa cron çalıştığında, orada bir sorun olduğunu (ya da bir sorun oldu).


İşler tutun:
Eğer elle çalıştırmak veya onaylaması için beklemeye yerleştirmek istediğiniz sipariş için tutma kuyruğunu kullanın. Örnek: Sen biliyor ve etki alanı adını yanlış olduğunu biliyoruz, bir müşteriden bir etki alanı sipariş alırsınız onlar ne istediğinizi doğrulamak için onları temas kadar tutma kuyruğuna yerleştirin. Başka bir örnek: Bir sipariş çekle ödenir ve onlar uzun bir süre için ödeme olmayacak biliyorum. Kolay yönetim için açık açık iş kuyruğunu tutmak için tutma sıraya işi taşıyın. Eğer ödeme aldığınızda sonra, çalıştırmak veya düzenlemek için tıklayın ve açmak için hareket.


Kapalı İşler:
Kapalı işleri tamamlanmış ve işlenir. Her zaman kolay başvuru için aranabilir.


Hatalar:
Onlar çalıştırdığınızda hataları kuyrukta İşler başarısız oldu. Eğer sorunu belirlemek ve bunu düzeltmek gerekir. Eğer başarısız iş yanındaki düzenle bağlantısını tıklarsanız, normalde sorunu belirlemenize yardımcı olacak dönüş alanında bir hata mesajı alabilirsiniz. Sorun açık değilse, siz de o zaman hata ayıklama modunda başarısız işi çalıştırmak, Kuyruk Yöneticisi sayfanın üstündeki 'Debug Mode' bağlantısını tıklayarak hata ayıklama modunu etkinleştirebilirsiniz. Debug modu o işin ne tür bağlı barındırma sunucusu veya etki alanı kayıt için detaylı iletişim gösterecektir.
[h=3]Hosting siparişler[/h] False olarak ayarlanmış yeni siparişler iş kuyruğu yöneticisi bekleyen alanında bulunacaktır: Aşağıdaki bilgiler Yapılandırma >> Sistem Seçenekleri varsa >> hemen yeni hosting paketleri etkinleştirin geçerlidir.
- Eğer varsayılan sunucu üzerinde hesabı oluşturmak istiyorsanız, ya da sunucu yük dengeleme ve herhangi bir düzeltme yapılması gerekiyorsa, açık sıraya işi taşımak için 'onaylama' bağlantısını tıklayın ve ne zaman master_cron çalıştırmak edilecektir . php iş dahaki sefere çalışır.

Eğer sunucuyu ayarlamak veya kullanıcı adınızı (düzenlemek istiyorsanız ** özelleştirme kanca ) ya da diğer herhangi bir bilgi, düzenle bağlantısını tıklayın ve istediğiniz değişiklikleri yapın ve kaydedin. Sonra onaylamak bağlantısını tıklayın.

Başka bir seçenek hemen kurulum hesabı için çalışma bağlantıyı tıklayın etmektir.
Doğru olarak ayarlanmış yeni siparişler iş kuyruğu yöneticisi açık alanda bulunacaktır: Aşağıdaki bilgiler Yapılandırma >> Sistem Seçenekleri varsa >> hemen yeni hosting paketleri etkinleştirin geçerlidir.
Master_cron.php çalıştığında Tüm yeni hosting siparişler müdahalesi olmadan işlenecektir.

Not: Yukarıdaki tüm firma bilgileri yapılandırma sayfasında 'kopya etmek Admin' posta kurulum müşteriye hosting paketi yapılandırmasına e-posta kurulumu ve bir kopyasını oluşturur.


    • İlgili bağlantılar;
Overridiing sistem hosting kullanıcı adlarını ve / veya oluşturulan parolaların.
Sunucu veya paketine dayalı hosting işleri tutun
[h=3]AddOn siparişler[/h] - Addon emir el ele ve daha sonra çalıştırmak bağlantıyı tıklamanız gerekecektir. Örnek: Addon bir IP adresi, sunucu barındırma ve kurulumu yeni IP ile hosting hesabı giriş. O tıkla çalıştırın yaptığınızda.

Addon paket kuyruğu iş vadede üzerine kod yürütme
[h=3]Alan adı emir[/h] - Açık sıraya alanı sipariş göndermek veya (desteklenen Kaydedicisi kullanarak eğer) hemen kayıt çalıştırmak için onaylama linki tıklayınız.
Olmayan bir desteklenen registrar kullanıyorsanız, adı kayıt alan adı kayıt ve sonra çalıştırın bağlantısını tıklatın.
Not: Bir etki alanı barındırma ile emretti ve hemen süreç, ilk önce hosting sipariş üzerine çalışma linki, alan adı tıklatın çalıştırmak bağlantıyı kullanmak istiyorsanız ise. Bu şekilde doğru hosting nameserverlarından ile alan adı kayıt olacak. Bunun tek istisnası eNom sahipliği yapıyor. Bu eNom hosting ise, ilk etki kayıt bağlantısını, hosting tıklatın.


Not: Sistem bu sırayla nameserverlarından ile etki kaydedecektir:
1.. Kullanıcının etki alanı profili.
2. Kullanıcı etki profilinde hiçbir NS, AWBS ve kayıt kurulumu olanları kullanın.
İşte istisna:
Hosting etki alanı ile sipariş edilirse, hosting sunucunun NS yukarıda hem geçersiz
[h=3]IDN alan adı emir[/h] IDN emir bulunan IDN formu kullanılarak yerleştirilmesi için vardır:
http:// [your_AWBS_url] / check.php? isidn = 1
IDN emir IDN alan adı (SLD) ve düz metin sürümünü yansıtır IDN SLD etiketli ek bir alan var, içeri müşteri yazdığınız dilde alanını gösteren SLD alanı ile iş kuyruğunda kadar gösterecektir. Kuyruk alanların sonuna yakın, sizin kayıt ayarları başı olarak yapılandırılmış dilini yansıtmak, hangi Idn_type etiketli bir alan olacaktır.
Süreç IDN alan herhangi Alan adı sipariş süreci aynı şekilde emreder.
[h=3]Dedicated Sunucular[/h] - Adanmış sunucu sipariş doldurulduktan sonra, vb giriş, IP gibi herhangi ayrıntıları ile işi düzenlemek ve kaydetmek. Sonra çalışma bağlantısını tıklayın.
[h=3]Diğer Paket Siparişler[/h] Yapılandırma 'Diğer Paket Kurulumu' bölümüne aracılığıyla sunulan diğer ürün iş kuyruğunda görünmeyecektir. Yönetici ana sayfada Hızlı Uyarılar kutusundaki sol menüde veya Bekleyen diğer linke Diğer Paket Yöneticisi tıklayarak yeni 'diğer emirleri' bulun.
Yeni siparişler bir 'Beklemede' statüsünde olacaktır.
(Vb hizmeti tamamlamak, ürün göndermek) gerektiği gibi sipariş doldurmak ve diğer Yöneticisi sırasını düzenlemek için tıklayın. Gerekli ayarlamaları yapmak ve Durum ayarlayın '/ Dolgulu Kapalı' öğesi / hizmet (bir kerelik fiyatı) tekrarlayan olmayan ise. Madde / hizmet yinelenen ise 'Dolgulu / Etkin' olarak ayarlayın. Eğer müşteri bu paketi başka bir paket kurulumu yapılandırılmış e-posta göndermek istiyorsanız Posta kutusunu İptal / Gönder Etkinleştir edin. Kaydet'i tıklatın.
[h=2]Yeni siparişlerin iptal[/h] Ödenmemiş faturalar ile yeni siparişler iş kuyruğunda 'sipariş iptal' bağlantısını tıklayarak iptal edilebilir.


Ödenen faturalar ile Siparişler daha fazla dikkat gerekir:
İlk fatura yöneticisine gidin ve o fatura düzenlemek için tıklayın. 'Açık' olarak durumunu değiştirmek ve 3 radyo seçiminizi 'Re-Açık fatura, günlük işlem girdileri kaldırmak, ödeme kaldır'. Sayfanın altındaki 'Kaydet Record' düğmesine tıklayın.
Not: Bu para iadesi değil, manuel ödeme ağ geçidi ödeme iade etmek zorundadır.
Sonra geri iş kuyruğuna gidip sistemden sipariş kaldırmak için 'sipariş iptal' linki kullanınız.


'Diğer' ürün ve hizmetler için siparişler manuel taşınma vardır.
Fatura ödeniyorsa, paragraf 'ödenmiş faturalar ile emir' olarak yukarıdaki fatura yöneticisi 're-açık' yordamı kullanın.
(Fatura yöneticisine gidin ve o fatura düzenlemek için tıklayın. 'Açık' olarak durumunu değiştirme ve 3 radyo seçiminizi 'Re-Açık fatura, günlük işlem girdileri kaldırmak, ödeme kaldırın'. Altındaki 'Kaydet Record' düğmesine tıklayın Sayfanın).
Sonra tekrar fatura düzenlemek ve geçersiz için tıklayın; Değiştirmek durumu geçersiz ve 2 radyo seçiminizi 'Void fatura, dergi ve işlem girdilerini silmek' ve ardından altındaki 'Kaydet Record' düğmesine tıklayın.
Sonra Diğer Paket Yöneticisi, iptal ve kullanmak silme kayıt onay kutusunu ve veritabanından kaldırmak için kaydetmek istediğiniz VEYA veritabanından kaldırmak istemiyorsanız bunu iptal için durumu var ayarlayabilirsiniz bekleyen diğer düzenlemek için tıklayın .
Alıntı ile Cevapla

Reklam
Doping Hosting
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil


Sosyal Medya Uyarı
Bu bir DH iştirakidir.!
Bir forum sitesi olan whm.gen.tr webmaster forum sitemizde, forum kullanıcıları 5651 sayılı kanun'un ilgili maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan sorumludur, kullanıcı bazlı herhangi bir durumdan whm.gen.tr sitesi sorumlu değildir. Tüm hukuksal bildirimlerde bulunmak için root@whm.gen.tr adresi ile iletişime geçebilirsiniz bu çerçevede, whm.gen.tr yönetimi en geç 10 iş günü içerisinde dönüş yapacaktır.

RSS RSS 2.0 XML MAP HTML SiteMap