Whm Cpanel Forumu - Webmaster Panel Destek Forumu

Go Back   Whm Cpanel Forumu - Webmaster Panel Destek Forumu > Whm Giriş > Cpanel/WHM > WHM/2086-2082

WHM/2086-2082 WHM Sistemleri

Doping Hosting
User Tag List

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 13 Aralık 2012, 16:22

Konular : 1496
Ticaret Sayısı: (0)
Ticaret Memnuniyeti: (0%)
Standart cPanel Reseller Acma/Olusturma

Öncelikle Bu Konu Biraz Uzun olucak, anlatim tamamen bana aittir. lafi kisa tutalim
islemlerimize gecelim.

cPanel Reseller Acmak Resimli Anlatim;

Öncelikle, Reseller Account Olusturmak icin, cPanelimizde kullaniciya düz bir hesap aciyoruz. Hosting acar gibi, Hesap Acmasini Herkes Biliyordur, bilmiyende Reseller Acmaya Yeltenmez Zaten.

hesapimizi olusturduk ben örnek olarak www.xxx.com domaini icin reseller olusturuyor gibi Resimli Anlaticam;

Resimdede Gördügünüz Gibi cPanelimize login olarak sol siraladaki Reseller Center Butonuna Basiyoruz. ve ardindan su islemlere geciyoruz;
Add Reseller Privileges Kismindan baslangicta olusturdugumuz hesabi seciyoruz, ve altindaki ok Butonuna Basiyoruz. ve daha sonra sayfanin alt bölümünde (Reseller Acilmis Olan Domainler Bölümü) xxx.com domaini görüceksiniz.

Reseller Config Ayarlarmalar;

Sayfanin En Alt sol basta Gördügümüz
Edit Privileges/Nameservers Butonuna Basiyoruz. ve ayarlari yapmaya basliyoruz, Ben Resimde Standart bi Ayarlama Yaptim Ayni sekilde Yaparsaniz Sorunsuz Acarsiniz Resellerinizi.
Arkadaslar Resellere vericeginiz Disk alani ve Bandwidth Örnek Olarak Verdim,
Yani su sekilde
Disk Space: 10240 MB = 10 GB Demektir.Yani 10 GB alan Vermis Oluyoruz Resellere.
Bandwidth: 51200 MB = 50 GB Demektir. Yani 50 GB Bandwidth (Trafik) Vermis Oluyoruz Resellere.
Kalan Ayarlari Ayni Resimlerdeki Gibi Yapin;

seklinde Ayarladiktan Sonra Resellerin NameServer Ayarlarina Geciyoruz,
ns1.xxx.com - ns2.xxx.com seklinde ayarladik, siz tabi actiginiz domaine göre ayarliycaksiniz.

Daha Sonra Yine Alt Kisimda Olan
Save All Settings butonumuza Basip Ayarlarimizi Kayit Ediyoruz.

Buraya Kadar Hersey Tamam Reseller Olusturuldu Gerekli Ayarlamalari Yapildi.
Son Olarak Reseller Kullanicisinin IP's limitlerini Ayarliycaz Kac IP's Vermek istiyor isek Ona Göre.
NOT: Bu islemleri Yapmazsaniz ve/veya Yanlis Yaparsaniz Reseller Kullanicisi Root da olan Tüm IP's Adreslerini Kullanabilicektir.
Gecelim;
Tekrar cPanel imizin Ana Sayfasindan Reseller Center Butonumuza Basiyo

Manage Ip Delegation Butonuna Basarak IP's Ayarlar Bölümümüze Geciyoruz Kalanlar Ayrintili Bir sekilde Resimde Anlatilmistir Arkadaslar Dikkatli Bakarak Yapabilirsiniz;

Evet Arkadaslar Reseller Acma islemimiz Burada Tamamlandi. Biraz Uzun Oldu K.Bakmayin Pek Resimli Anlatim Yapmam. Peki Resellere Nasil Baglanicaz ?
su sekilde, En Basta Resellerden Önce Olusturdugumuz Hesap ( Yani Kendi Panelinizden Actiginiz Hesap) IP's Adresi Atiyorum 11.11.11.11 olsun,
http://11.11.11.11:2087/ seklinde Reseller cPanel-WHM sine Girebilirsiniz
kullanici adi sifresi hesap ile ayni olur.
Bizim Bu islemler Sirasinda Olusturdugumuz Reseller den bi Ekran Görüntüsü;

Herhangi bi Problemle Karsilasanlar, ve/veya Yapamayanlar Bu Baslik Altinda Sorunlarini Bildirirlerse Elimizden Geldigince Yardimci Oluruz.

Kolay Gelsin

Reklam
Doping Hosting
Alt 13 Şubat 2014, 23:36

Konular : 0
Standart Cevap: cPanel Reseller Acma/Olusturma

anlatım için teşekkurler ama resımlerı yenılememız mumkunmu acaba

Alt 14 Şubat 2014, 01:05
Administrator

Seçiniz Şubesi
Konular : 923

Resimler düzenlenmiştir

Alt 15 Şubat 2014, 00:47

Konular : 1

evet gerçekten anlatım çok iyi tşkler arada takip etmeye çalışıyorum zaten.

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil